8Undefined offset: 2
405/home/aromassage/domains/files_program/load_path.php
ماساژ تایلندی - ماساژ تایلندی در تهران | کلینیک تخصصی آروماساژ تهران
ماساژ در تهران > انواع ماساژ در تهران > ماساژ تایلندی - ماساژ تایلندی در تهران | کلینیک تخصصی آروماساژ تهران

ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی - ماساژ تایلندی در تهران - ماساژ بانوان - سالن ماساژ | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

ماساژ تایلندی - ماساژ تایلندی در تهران - ماساژ بانوان - تاریخچه ماساژ | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

ماساژ تایلندی با قدمتی دو هزار ساله

ماساژ تایلندی یک مهارت دستی hsj که با استفاده از کشش مثبت و فشار ملایم در مسیر و امتداد خطوط انرژی انجام می پذیرد. در کشور تایلند همه جا مکانهایی با عنوان ماساژ به چشم می خورد. ممکن است تنها یک حصیر کوچک که روی زمین پهن شده و یا تخت ها و صندلی هایی که کنار هم چیده شده. اساس ماساژ تایلندی، این هنر باستانی، درمان بدن برای شفا، سلامت و تندرستی و تغییر و دگرگونی می باشد.
ماساژ تایلندی
یک گونه ماساژ درمانی و سنتی برای رهایی از استرس و فشار عصبی است. ریشه های این نوع ماساژ را می توان در یوگا، طب آیورودا و تمرینات و آداب معنوی بودا رهگیری کرد. علاوه بر این، ماساژ تایلندی برای درمان کمردرد، گرفتگی گردن، درد شانه و آسیب هایی که در حین ورزش به ماهیچه ها وارد می شود و کشیدگی تاندون کاربرد دارد.
تکنیک ماساژ سنتی تایلندی به عنوان جامع ترین رویکرد درمانی، دانش علمی مدرن ساختار فیزیولوژی بدن انسان را با درمان های سنتی شرقی در هم می آمیزد. ماساژ تایلندی با به کارگیری فشارهای ریتمیک، تاب دادن بدن و کشش های عمقی باعث از بین رفتن گرفتگی های عضلانی و افزایش جریان خون در بدن می گردد. عقبه ی ماساژ تایلندی به ۲۵۰۰ سال پیش باز می گردد. این نوع درمان اولین بار توسط شیواگو کمارپاج که یک پزشک هندی بود، به کار گرفته شد. گفته می شود که این پزشک، دوست و پزشک اختصاصی بودا بوده است.
ماساژ تایلندی به ماساژ یوگای تایلندی هم معروف است چون درمانگر از دست ها و پاهای خود برای کشش بدن شما به فرم های مختلف حرکات یوگا استفاده میکند. به همین علت شاید بتوان گفت که ماساژ تایلندی به نوعی یوگایی می باشد که بدون هیچ زحمتی انجام می شود. ماساژ سنتی تایلندی، خصوصا در کاهش فشارهای ذهنی و روحی موثر می باشد.


مطلبی کوتاه پیرامون ماساژ تایلندی

ماساژور ماساژ تایلندی از روی لباس فشارهای ملایم و کشش های ماهیچه های را به صورت ملو و ریتمیک اعمال می نماید (به علت تکنیک ماساژ ممکن است تا چند روز پس از دریافت آن، فرد احساس درد داشته باشد که امری طبیعی می باشد). برای اعمال یک ماساژ تایلندی کامل بین ۲ تا ۲.۵ ساعت زمان نیاز می باشد.
اما اگر زمان محدود دارید باعث نمی شود ماساژ تایلندی موثری نداشته باشید فقط تلاش نمایید جاهایی که می خواهید ماساژ داده شود با توجه به زمان محدود، کامل باشد کشش بیش از حد باعث ایجاد آسیب و صدمه می شود تنها بعد از مدت کوتاهی تجربه ماساژ دادن به زودی مشخص خواهد شد که هر شخصی آستانه تحمل و حساسیت و انعطاف پذیری متفاوتی دارد. مثلا محتمل است برای برخی از افراد فشارهای عمیق باعث ایجاد حس بیش از حس تعادل می گردد در صورتی که برای بقیه افراد فشارهای ملایم و آهسته ممکن است باعث ایجاد درد گردد انعطاف پذیری و تحمل کشش ها نشان دهنده تغییرپذیری همسان است و این قضیه بسیار مهم است که یک فرد یاد بگیرد و سریعا تشخیص دهد چه درجه ای از فشار و کشش مناسب می باشد.

ماساژ تایلندی - ماساژ تایلندی در تهران - ماساژ بانوان - ماساژور - سالن ماساژ | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

ماساژ تایلندی - ماساژ تایلندی در تهران - ماساژ بانوان - ماساژ رویال تایلندی | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

ماساژ تایلندی با فعال‌تر کردن غدد مترشحه عرق باعث خروج بیشتر توکسین، اوره و دیگر مواد زاید از بدن می‌ شود. ماساژ تایلندی با پوسته‌ریزی سلولهای مرده پوست، باعث زیبایی و درخشندگی بیشتر پوست می‌ گردد.
در ماساژ تایلندی بر خلاف ماساژ مدرن -که با ضربه های پی در پی روی بدن بدون پوشش انجام می پذیرد- ماساژور ماساژ تایلندی از روی لباس فشارهای ملایم و کشش های ماهیچه های را به صورت آرام و ریتمیک اعمال می نماید (به علت تکنیک ماساژ ممکن است تا چند روز پس از دریافت آن، فرد احساس درد داشته باشد که امری طبیعی می باشد).
ماساژ تایلندی با تحریک غدد چربی زیرپوستی، چربی بیشتری ترشح شده که باعث نرم و لطیف‌تر شدن پوست می‌ گردد.
ماساژ تایلندی با تحریک انتهای اعصاب پوستی، باعث آرام شدن سیستم عصبی شده که خود موجب آرامبخشی می شود.


تأثیر ماساژ تایلندی بر سلامت و زیبایی پوست

رابطه ای میان ماساژ تایلندی و زیبایی پوست و شادابی وجود دارد که باید آن را بدانید. با افزایش جریان گردش خون در عضلات، اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به ماهیچه‌ها رسیده و همچنین مواد زایدی چون اسید لاکتیک با سرعت بیشتری از ماهیچه‌ها دفع می‌ گردند که باعث رفع خستگی عضلات می‌ گردد.
با گرم کردن و تقویت عضلاتی که از آنها کمتر استفاده می‌شود، احتمال آسیب‌های آتی به عضلات کاهش یافته و پیری عضلات را به تعویق می‌ اندازد. با رساندن اکسیژن و مواد غذایی بیشتر به عضلات، به بهبود نسوج آسیب دیده کمک نموده و دوره بهبودی آنها را کاهش می‌ دهد؛
در نتیجه درد، کوفتگی و سفتی عضلات را از بین می‌ برد. افزایش جریان خون در سطح پوست، مواد غذایی بیشتری به پوست می‌رسد که باعث تقویت پوست و مقابله بیشتر با بیماریهای پوستی می‌ گردد. با تحریک غدد چربی زیرپوستی، چربی بیشتری ترشح شده که باعث نرم و لطیف‌تر شدن پوست می‌ شود.
با فعال‌تر کردن غدد مترشحه عرق باعث دفع بیشتر توکسین، اوره و دیگر مواد زاید از بدن می گردد. با پوسته‌ریزی سلولهای مرده پوست، باعث شادابی و روشنی بیشتر پوست می‌ گردد با تحریک انتهای اعصاب پوستی، باعث آرام شدن سیستم عصبی شده که خود موجب آرام بخشی می‌ شود.


نکته مهم در اعمال ماساژ تایلندی

از کشش های بیش از حد در ماساژ تایلندی خودداری نمایید:
کشش بیش از حد باعث ایجاد آسیب و صدمه می گردد تنها بعد از مدت کوتاهی تجربه ماساژ دادن به زودی مشخص خواهد شد که هر شخصی آستانه تحمل و حساسیت و انعطاف پذیری متفاوتی دارد.
مثلا ممکن است برای برخی از افراد فشارهای عمیق باعث ایجاد حس بیش از حس تعادل می شود در صورتی که برای بقیه افراد فشارهای ملایم و آهسته ممکن است باعث ایجاد درد شود انعطاف پذیری و تحمل کشش ها نشان دهنده تغییرپذیری همسان است و این قضیه بسیار مهم می باشد که یک شخص یاد بگیرد و سریعا تشخیص دهد چه درجه ای از فشار و کشش مناسب است.
فشار اگر قوی و شدید باشد، باعث ایجاد درد می گردد. همچنین فشار از درجه یواش و آهسته شروع کرده و به تدریج افزایش دهید. به چهره فردی که ماساژ می دهید نگاه کنید، تا متوجه شوید که ماکزیمم فشاری که باید استفاده کنید چه مقدار است. همیشه این قضیه مهم است که از فرد ماساژگیرنده تصدیق کلامی بگیرد که آیا کشش داده شده بیش از حد نیست؟! سن افراد نشان دهنده انعطاف پذیری و آستانه تحمل درد نیست برخی از افراد بسیار جوان می توانند بدن بسیار سخت داشته باشد در حالی که برخی دیگر در سن هفتاد سالگی که مورد مراقبت قرار می گیرند دارای انعطاف پذیری قابل توجهی باشند.
ماساژ تایلندی به بهترین شکل در کلینیک تخصصی تهران ماساژ اعمال می شود.

ماساژ تایلندی - ماساژ تایلندی در تهران - ماساژ بانوان - ماساژ تایلندی و پوست | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

ماساژ تایلندی - ماساژ تایلندی در تهران - ماساژ بانوان - فواید ماساژ تایلندی | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

فوائد خاص ماساژ تایلندی

۱: تاثیر ماساژ تایلندی بر روی عضلات
تکنیک های اعمال فشار در ماساژ تایلندی بسیار شبیه تکنیک های مورد استفاده در ماساژ آزاد سازی بافت می باشد. در این ماساژ اعمال فشار معمولا با تکنیک شست فشاری است که در این حالت شست ها طبق آناتومی بدن فرد و مطابق با آن یا به صورت روی هم و یا به صورت کنار هم قرار میگیرد اعمال چنین فشاری روی عضلاتی که دچار اسپاسم گشته اند و ... یا اعصابی که بین این عضلات گیر کرده اند باعث آزادسازی اسپاسم عصلات شده همچنین همراه کردن این ماساژ با طب سوزنی اثر بخشی بسیار بیشتری خواهد داشت.
۲:نرم کردن مفاصل

همچنان که در قسمت ماساژ تایلندی گفته شد در این ماساژ از پوزیشن های زیادی استفاده می گردد که و اعمال فشار نیز به صورت کششی و فشاری است این فشار ها باعث افزایش انعطاف پذیری مفاصل و عضلات شده و حداکثر دامنه حرکتی مفاصل را بیشتر می کند همچنین میتواند در کم کردن درد و ضعف عضلانی و مفصلی تاثیر داشته باشد.
۳:افزایش گردش خون

مثل سایر ماساژ ها، ماساژ تایلندی هم مسبب افزایش میزان گردش خون در ناحیه مورد ماساژ می شود این افزایش باعث تسریع بهبودی عضله مورد نظر می گردد. بسیاری از هموطنان مان از ماساژ تایلندی به عنوان بهترین تجربه خود در دنیای ماساژ یاد می نمایند.

ماساژ تایلندی - ماساژ تایلندی در تهران - ماساژ بانوان - ویژگی های ماساژ | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

۴:بالانس و افزایش سطح انرژی
برگرفته از طب سنتی چینی ماساژ تایلندی در طول چاکرا ها انرژی اعمال فشار می نماید. در طب سنتی چینی این ذهنیت و اعتقاد وجود دارد که تحریک مقاط خاص بدن که به چاک راه های انرژی نیز معروف هستند می توان با به جریان انداختن انرژی های راکد باعث افزایش جریان انرژیِ سالم که به qi معروف است بشود. در طول این ماساژ تراپیست روی مریدن ها نیز کار می کند تا احساس ازاد سازی انرژی را پیدا نماید.
۵:بهبود بیماری سیاتیک، سر دردو درد گردن

استفاده از طب های فشاری، سوزنی جریان های مریدین، انواع ماساژ ها در ترکیب با هم سعی در کم کردن این نوع درد ها را دارند در این بین ماساژ تای که ترکیبی از بسیاری تکنیک ها ست میتواند در رسیدن به این اهداف بسیار کمک کننده باشد تا علایم درد و اختلال ها را از بین ببرد همچنین در عین حال که بعضی از این تکنیک ها اذیت کننده هستند تاثیر شگفت آوری روی اضطراب و افزایش شاخص سلامت دارند.


ماساژ تایلندی - ماساژ تایلندی در تهران - ماساژ بانوان - ماساژ آقایان | کلینیک تخصصی تهران ماساژ
ماساژ تایلندی - ماساژ تایلندی در تهران - ماساژ آقایان - سالن ماساژ | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

کلینیک تخصصی تهران ماساژ

نگاهی مختصر برخدمات ارائه شده کلینیک

مرکز تهران ماساژ مرکز اصلی ماساژ در تهران دارای مجوز رسمی از فدراسیون پزشکی ورزشی و انجمن طب سنتی، همراه ماسور های حرفه ای خانم و ماسور های متخصص آقا و دارای مدرک معتبر و از همه مهمتر مدیریت قوی و متفاوت تلاش دارد بهترین خدمات ماساژ در تهران را به شما ارائه کند تا شما عزیزان لحظاتی آرامش بخش را در تهران ماساژ تجربه کنید. مدیریت کلینیک تخصصی تهران ماساژ هدف خود را بر این مورد متمرکز کرده است که با ارائه ی خدمات باور نکردنی رضایت مندی شما را افزایش دهد چرا که در مجموعه تهران ماساژ الویت اول و آخر شما عزیزان هستید. مختصری از فعالیت های مجوعه تهران ماساژ به شرح زیر می باشد:
ماساژ تایلندی
: تیم حرفه ای و متخصص کلینیک تهران ماساژ، ماساژ تایلندی که یکی از هنرهای کهن شفا بخشی در طب سنتی تایلندی است را به بهترین نحوه و در بهترین محیط به شما ارائه می کنند.
ماساژ سوئدی
: باتوجه به اینکه ماساژ سوئدی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است را می توانید در تهران ماساژ دریافت کنید و از آن لذت ببرید.
ماساژ کره گیاهی
: استفاده از ماساژ کره گیاهی باعث رفع خشکی و روشن شدن پوست می شود. ماساژ کره گیاهی همچنین به علت رایحه ویژه مارگارین نوعی رایحه درمانی نیز به شمار می آید.
ماساژ سنگ داغ: اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مرکز تخصصی تهران ماساژ عرضه می گردد.
ماساژ رویال تایلندی
: ماساژ رویال تایلندی ترکیب کاملی است از یک ساعت ماساژ رویال تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است شما می توانید در تهران ماساژ این نوع ماساژ را دریافت کنید.
ماساژ آروماتراپی
: کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است با انجام ماساژ آروماتراپی در مجموعه تهران ماساژ می توانید به افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن خود کمک کنید.
ماساژ شیر و عسل: ماساژ شیر و عسل به عنوان یک ماساژ نرم و از قدیمی ترین روش های ماساژ در تبت به شمار می آید. ماساژ شیر و عسل با بالاترین کیفیت را در تهران ماساژ تجربه نمایید.
ماساژ شمع: با توجه به اینکه ماساژ شمع باعث تسکین درد با استفاده از روغن گرم گیاهی تاثیر بسیار زیادی در تسکین دردهای عضلانی استخوانی و اسپاسم ها دارد، چنانچه شما از درد های عضلانی رنج می برید می توانید در مرکز تخصصی تهران ماساژ از ماساژ شمع کمک بگیرید.
ماساژ صورت
: ماساژ صورت ماساژی است منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند صورتی سالم ،جوان و شاداب داشته باشند. ماسورهای حرفه ای تهران ماساژ با سال ها تجربه این ماساژ را به شما ارائه می کنند.
ماساژ شکلات: ماساژ شکلات علاوه بر شفافیت و تغذیه پوست به واسطه کافئین موجود در شکلات، موجب شکستن سلولیت ها و افزایش فرایند چربی سوزی می شود.ماساژ شکلات صرفا یک ماساژ لاکچری محسوب نمی شود و برای بدن و روان بسیار مثمر ثمر خواهد بود.
ماساژ کمپرس گیاهی: این ماساژ در کاهش کوفتگی بدن و تسکین و آرامش بخشی و بهبود جریان خون تاثیرات معجزه آسایی دارد و مدت زمان استفاده از ماساژ کمپرس گیاهی طبق خواسته شما ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه می باشد.
از جمله خدمات دیگر در کلینیک تهران ماساژ می توان به خدمات اسپا، ماساژ سر، ماساژ دست، ماساژ پا و ماساژ پرفرمنس می باشد.

مقالات مرتبط با ماساژ

تمامی حقوق این سایت متعلق به آروماساژ می باشد