8Undefined offset: 2
405/home/aromassage/domains/files_program/load_path.php
ماساژ آروماتراپی - خواص ماساژ آروماتراپی | کلینیک تخصصی آروماساژ تهران
ماساژ در تهران > انواع ماساژ در تهران > ماساژ آروماتراپی - خواص ماساژ آروماتراپی | کلینیک تخصصی آروماساژ تهران

ماساژ آروماتراپی چیست؟

ماساژ روغن معطر گیاهی در تهران - ماساژ آروماتراپی - ماساژ در تهران | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

شناسایی ماساژ آروماتراپی

۱- دلیل انتخاب روغن های ماساژ آروماتراپی
در انتخاب روغن برای ماساژ آروماتراپی بطور کلی ایجاد ی ترکیب بهتر عمل کردن، از سه روغن و سپس استفاده از یک روغن حامل وجود دارد. ترکیب هم افزایی در واقع مخلوط کردن روغن ها با یکدیگر است که سبب می گردد آنها خواص یکدیگر را افزایش دهند و عطر و بوی دل انگیزی داشته باشند. مثلا عطر روغن اسطوخودوس فشار خون را در حالت طبیعی نگه می دارد.
۲- نحوه عمل ماساژ آروماتراپی

زمانی که روغن ها را با هم مخلوط می کنید می توانید ماساژ را شروع نمایید. این امر می تواند با ماساژ کامل بدن، پشت، قفسه سینه، بازوها، پاها، سر و معده صورت پذیرد. ماساژ آروماتراپی باید ملایم اما محکم باشد. این ماساژ از ناحیه پشت و در حالیکه روی شکم خوابیده اید شروع می شود.

ماساژ روغن معطر گیاهی در تهران - ماساژ آروماتراپی | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

ماساژ در تهران - ماساژ روغن معطر گیاهی در تهران - ماساژ آروماتراپی | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

۳- تکنیک های ماساژ آروماتراپی
روغن را بصورت رفت و برگشت بر روی پوست می مالند که این امر باعث گرم شدن پوست، عضلات و آماده سازی بدن برای ماساژ بافت های عمیق می گردد. وقتی که عضلات گرم می شوند ماساژور نحوه ماساژ، فشردن پوست و عضلات را عمیق تر خواهد نمود. این ماساژ نباید دردناک باشد بلکه عمیقا آرامش بخش خواهد بود.


۴- فواید ماساژ آروماتراپی
در طول ماساژ آروماتراپی پوست گرم شده و خون در سطح پوست جریان سریعتری پیدا می نماید. افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن از جمله ویژگی های این نوع ماساژ است که باعث بهبودی بیماری یا هرگونه آسیب می شود. همانطور که گردش خون افزایش می یابد روغن ها از طریق پوست جذب می شوند و به تمام ارگان های بدن نفوذ می کنند و اثر درمانی خواهند داشت. در حین ماساژ شما باید کاملا آرام باشید و گاهی حتی احساس خواب خواهید داشت.

ماساژ آروماتراپی - ماساژ روغن معطر گیاهی در تهران - ماساژ در تهران | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

رایحه درمانی - ماساژ روغن معطر گیاهی در تهران - ماساژ آروماتراپی - ماساژ در تهران | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

رابطه ی ماساژ آروماتراپی و رایحه ها

کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است. چون مواد اولیه تولید اسانس از گیاهان گرفته می گردد، این علم در زیر شاخه گیاه درمانی قرار می گیرد و همراه درمان با گل است. اصطلاح آروماتراپی، به معنای استفاده از روغن های معطر و خوشبو در درمان بیماری ها می باشد که یکی از درمان های مکمل و معمولا در ترکیب با سایر درمانها به کار می رود.
ما خود به نوعی بهترین و مناسب ترین رایحه درمان برای خودمان هستیم. بعضی از رایحه ها موجب شادی ما می شوند. به عنوان مثال شامپویی را انتخاب میکنیم که رایحه ی خوشبو داشته باشد. بعضی از روغن های پایه سبب رفع خستگی ماهیچه ها میشوند و ما میتوانیم این روغن ها را در ترکیبات صابون ها، شامپو ها، کرم های دست و صورت و لوسیون های ساخته شده در آزمایشگاه ها و کارخانجات بیابیم از این رو در هنگام استفاده از این محصولات ما به نوعی در حال تجربه رایحه درمانی هستیم. اگر چه این اعمال بسیار روزمره و کم اهمیت به شمار آیند.
برای مثال استشمام چند قطره از اوکالیپتوس در هنگام سرماخوردگی سبب باز شدن راه تنفس می گردند. تمامی این ها رایحه درمانی است. هنوز برخی از انسان ها تردید دارند که با استفاده موضعی از یک روغن پایه چگونه میتوان بیماری های درونی را درمان کرد با این وجود افرادی که رایحه درمانی را تجربه نموده اند همگی از تاثیرات بسیار سودمند آن سخن می گویند.


کاربرد های درمانی ماساژ آروماتراپی

از آنجایی که آروماتراپی در عمل چیزی شبیه ماساژ سوئدی است، اغلب از آن برای درمان درد های عضلانی، گرفتگی مفاصل یا اضطراب ذهنی استفاده می‌ شود. مشکلات دیگری همچون اختلالات زیر نیز با این نوع ماساژ قابل درمان است:
سردرد بی‌خوابی اختلالات گوارشی سندرم پیش از قاعدگی (PMS) کمردرد

ماساژ روغن معطر گیاهی در تهران - ماساژ درمانی - ماساژ آروماتراپی - ماساژ در تهران | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

نحوه عمل آروماتراپی - ماساژ روغن معطر گیاهی در تهران - ماساژ آروماتراپی - ماساژ در تهران | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

نحوه عمل آروماتراپی

عطرهای آرام بخش می توانند به طور مستقیم بر آمیگدال و هیپوکامپ، دو ساختار مغز که با تجربه حافظه و احساسات شما ارتباط دارند، تاثیر گذارد. به همین دلیل است که آروماتراپی می تواند بر چیزی بیشتر از احساس بو، برای ما تاثیر بگذارد.
علاوه بر این، بسیاری از روغن های ضروری حاوی ترکیباتی هستند که "ترپن ها" نامیده می گردند که توسط بدن بسیار سریع جذب می شوند. از این رو، متخصصین این فن، بر این باورند که عطرهای خاص می توانند بر عملکردهای خاص مغز تأثیر بگذارند.
به عنوان مثال، اسطوخودوس معمولا به عنوان یک روغن آرام بخش در نظر گرفته می گردد؛ و تصور می شود روغن رزماری و لیمو بیشتر تحریک کننده است. دقیقا هنوز مشخص نشده است که آروماتراپی چگونه کار می کند، و ممکن است سایر تعاملات شیمیایی بین روغنهای اساسی و بدن شما نیز وجود داشته باشد که ممکن است به اثر آنها اضافه نماید.
دکتر Kiecolt-Glaser و تیم او یک مطالعه برای آزمایش اثرات اسانس روغن اسطوخودوس، روغن لیمو و آلودگی آب ساده در ۵۶ شرکت کننده سالم طراحی کردند؛ دکتر Kiecolt-Glase می گوید: مردم نباید نتایج درمانی عالی را انتظار داشته باشند. من به آن مانند یک عطر فکر می نمایم. تا زمانی که انتظار نداشته باشید که اثرات درمانی داشته باشد، اگر از بوی آن لذت ببرید، عالی است. با این حال، مطالعات دیگر نتایج مثبت نشان داده است. اثرات آروماتراپی به طور پیوسته مورد تحقیق قرار گرفته است، و برخی از موارد که در آن کارشناسان نتایج مثبتی دیده اند وجود دارد.


ماساژ تهران - ماساژ روغن معطر گیاهی در تهران - ماساژ آروماتراپی - ماساژ در تهران | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

رعایت این نکات هنگام ماساژ آروماتراپی الزامی ست

زنان باردار در سه ماهه اول بارداری خود باید از روغن های اسانس اجتناب نمایند.
روغن های اسانس باعث تحریک پوست شما می شود، و این دلیل آن است که به شما توصیه می شود تا در هنگام استفاده بر روی پوست، آن را با یک روغن خنثی ترکیب کرده و سپس استفاده نمایید.
• • سایر عوارض جانبی نادر می تواند شامل سردرد، زخم پوستی و آسیب به عصب باشد. بدون راهنمایی از طرف مراقب بهداشت و سلامت خود، هرگز این روغن ها را نخورده و نیاشامید.
• •
با این حال که آروماتراپی نمی تواند بیماری ها را درمان کند، اما می تواند در کنار درمان شما قرار گرفته و نشانه های عوارض جانبی درمان را کاهش دهد.

ماساژ بانوان - ماساژ روغن معطر گیاهی در تهران - ماساژ آروماتراپی - ماساژ در تهران | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

با پزشک خود قبل از گرفتن این نوع ماساژ مشورت نمایید. ماساژ آروماتراپی ممکن است بر روی برخی افراد با شرایط خاص سازگار نباشد.
اسانس‌ ها، رایحه‌ ها و روغن‌ های گیاهی از طریق پوست جذب می‌شوند. بنابراین بهتر است مطمئن شوید که به عطر ها حساسیت ندارید.
زنان باردار نیز قبل از ماساژ آروماتراپی حتما با پزشک زنان برای گرفتن این نوع ماساژ مشورت نمایند.
افراد مبتلا به آسم، ممکن است استفاده از روغن های اسانس برای آنها محرک و باعث حمله گردد.
ماساژ نباید به طور مستقیم بر روی کبودی، زخم‌ های پوستی، پوست ملتهب، تومور، فتق شکم یا شکستگی انجام شود.
قبل از ماساژ، وعده غذایی سنگین نخورید.
زنانی که در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه و یا سایر سرطان های حساس به هورمون هستند، باید از روغن اسطوخودوس و روغن درخت چای که دارای اثرات استروژنی هستند، اجتناب نمایند.


ماساژ درمانی در تهران - ماساژ روغن معطر گیاهی در تهران - ماساژ آروماتراپی - ماساژ در تهران | کلینیک تخصصی تهران ماساژ
ماساژ روغن معطر گیاهی در تهران - ماساژ آروماتراپی - ماساژ در تهران - ماساژور | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

کلینیک تخصصی تهران ماساژ

نگاهی مختصر برخدمات ارائه شده کلینیک

مرکز تهران ماساژ مرکز اصلی ماساژ در تهران دارای مجوز رسمی از فدراسیون پزشکی ورزشی و انجمن طب سنتی، همراه ماسور های حرفه ای خانم و ماسور های متخصص آقا و دارای مدرک معتبر و از همه مهمتر مدیریت قوی و متفاوت تلاش دارد بهترین خدمات ماساژ در تهران را به شما ارائه کند تا شما عزیزان لحظاتی آرامش بخش را در تهران ماساژ تجربه کنید. مدیریت کلینیک تخصصی تهران ماساژ هدف خود را بر این مورد متمرکز کرده است که با ارائه ی خدمات باور نکردنی رضایت مندی شما را افزایش دهد چرا که در مجموعه تهران ماساژ الویت اول و آخر شما عزیزان هستید. مختصری از فعالیت های مجوعه تهران ماساژ به شرح زیر می باشد:
ماساژ تایلندی
: تیم حرفه ای و متخصص کلینیک تهران ماساژ، ماساژ تایلندی که یکی از هنرهای کهن شفا بخشی در طب سنتی تایلندی است را به بهترین نحوه و در بهترین محیط به شما ارائه می کنند.
ماساژ سوئدی
: باتوجه به اینکه ماساژ سوئدی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است را می توانید در تهران ماساژ دریافت کنید و از آن لذت ببرید.
ماساژ کره گیاهی
: استفاده از ماساژ کره گیاهی باعث رفع خشکی و روشن شدن پوست می شود. ماساژ کره گیاهی همچنین به علت رایحه ویژه مارگارین نوعی رایحه درمانی نیز به شمار می آید.
ماساژ سنگ داغ: اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مرکز تخصصی تهران ماساژ عرضه می گردد.
ماساژ رویال تایلندی
: ماساژ رویال تایلندی ترکیب کاملی است از یک ساعت ماساژ رویال تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است شما می توانید در تهران ماساژ این نوع ماساژ را دریافت کنید.
ماساژ آروماتراپی
: کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است با انجام ماساژ آروماتراپی در مجموعه تهران ماساژ می توانید به افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن خود کمک کنید.
ماساژ شیر و عسل: ماساژ شیر و عسل به عنوان یک ماساژ نرم و از قدیمی ترین روش های ماساژ در تبت به شمار می آید. ماساژ شیر و عسل با بالاترین کیفیت را در تهران ماساژ تجربه نمایید.
ماساژ شمع: با توجه به اینکه ماساژ شمع باعث تسکین درد با استفاده از روغن گرم گیاهی تاثیر بسیار زیادی در تسکین دردهای عضلانی استخوانی و اسپاسم ها دارد، چنانچه شما از درد های عضلانی رنج می برید می توانید در مرکز تخصصی تهران ماساژ از ماساژ شمع کمک بگیرید.
ماساژ صورت
: ماساژ صورت ماساژی است منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند صورتی سالم ،جوان و شاداب داشته باشند. ماسورهای حرفه ای تهران ماساژ با سال ها تجربه این ماساژ را به شما ارائه می کنند.
ماساژ شکلات: ماساژ شکلات علاوه بر شفافیت و تغذیه پوست به واسطه کافئین موجود در شکلات، موجب شکستن سلولیت ها و افزایش فرایند چربی سوزی می شود.ماساژ شکلات صرفا یک ماساژ لاکچری محسوب نمی شود و برای بدن و روان بسیار مثمر ثمر خواهد بود.
ماساژ کمپرس گیاهی: این ماساژ در کاهش کوفتگی بدن و تسکین و آرامش بخشی و بهبود جریان خون تاثیرات معجزه آسایی دارد و مدت زمان استفاده از ماساژ کمپرس گیاهی طبق خواسته شما ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه می باشد.
از جمله خدمات دیگر در کلینیک تهران ماساژ می توان به خدمات اسپا، ماساژ سر، ماساژ دست، ماساژ پا و ماساژ پرفرمنس می باشد.

مقالات مرتبط با ماساژ

تمامی حقوق این سایت متعلق به آروماساژ می باشد