8Undefined offset: 2
405/home/aromassage/domains/files_program/load_path.php
ماساژ سوئدی در تهران - فوائد ماساژ سوئدی | کلینیک تخصصی آروماساژ تهران
ماساژ در تهران > انواع ماساژ در تهران > ماساژ سوئدی در تهران - فوائد ماساژ سوئدی | کلینیک تخصصی آروماساژ تهران

کلیاتی در مورد معرفی ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی در تهران - ماساژ درمانی در تهران | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

نحوه ی پیدایش نام ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی بر خلاف نوع آسیایی ماساژ که مبتنی بر نقاط انرژی می باشد، ملهم به مفاهیم آناتومی و فیزیولوژی ست. پزشک هلندی، (Johan Georg Mezger (۱۹۰۹-۱۸۳۸ به عنوان فردی شناخته می گردد که حرکات اولیه ضربه ای را ابداع کرد که در ادامه به ماساژی که هم اکنون انجام می دهیم بدل گردید.
بر اساس نظر Robert Noah Calvert، نویسنده کتاب، “تاریخچه ماساژ” سیستم Mezger با سیستم Ling تلفیق گشته و به دلیل مقدم بودن این سیستم، روش Ling تحت عنوان “سیستم ماساژ سوئدی” نامیده شد. امروزه این روش در آمریکا تحت عنوان “ماساژ سوئدی” و در سوئد تحت عنوان “ماساژ کلاسیک” نامیده می گردد.
ماساژ سوئدی در نیمه اول قرن ۲۰ تکامل یافت تا به عنوان یک سیستم کامل فیزیوتراپی شامل دستکار های نرم بافت، حرکات، آب درمانی و الکتروتراپی شناخته گردد. با ورود پزشکی مدرن، بیمارستانها و داروهای جدید، این روش کمتر مورد توجه قرار گرفت. بنجامین بیان می دارد که شوق برای ماساژ در دهه ۱۹۷۰ به عنوان بخشی از حرکتهای فرهنگی بود. موسسه Esalen در کالیفورنیا، ماساژ Esalen را ابداع کرد، که توسط نور شمع صورت می گرفت.
این روش، ماساژ سوئدی را نیز تحت تاثیر قرار داد و منجر به تبدیل این ماساژ به حرکات ملایم تر شد. در صورتی که به دنبال نتیجه گرفتن می باشید، بهتر است یک زمان برای ماساژ عمقی عضلات رزور کنید. امروزه ماساژ سوئدی و ماساژ عمقی عضلات بیشتر در مراکز آب درمانی درخواست می گردد. پیش و در طول جلسه ماساژ سوئدی، با درمانگر خود در ارتباط باشید، این کار سبب می گردد که ماساژ بسته به نیازهای شما تغییر نماید.

ماساژ سوئدی در تهران - ماساژ درمانی در تهران - انواع ماساژ در تهران | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

ماساژ آقایان - ماساژ سوئدی در تهران - ماساژ درمانی در تهران | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

پیدایش ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی بر اساس آناتومی و فیزیولوژی توسط یک فیزیولوژیست سوئدی، هنریک لینگ (۱۷۷۶-۱۸۳۹) با عنوان “پزشکی ژیمناستیک” به وجود آمد. پزشکی ژیمناستیک شامل حرکات انجام شده توسط درمان کننده بود که در دانشگاه استکهلم سوئد به ثبت رسید. ماساژ سوئدی به عنوان “جنبش سوئدی درمان” در اروپا و شناخته گشته و در اواسط قرن نوزدهم به آمریکا آمد. امروز این ماساژ را به عنوان ماساژ سوئدی می شناسند که پایه و اساس انواع دیگر ماساژ غربی، از جمله ماساژ ورزشی، ماساژ بافت عمیق و ماساژ آروماتراپی است.
روش مدرن از ماساژ سوئدی از طریق مطالعه بر روی فیزیولوژی، ژیمناستیک، و با بهره گیری از تکنیک های ماساژ چین، مصر، یونان و روم ساخته شده است. ماساژ شامل مالش طولانی و با فشار، مالیدن، اصطکاک، ضربه زدن، و تکان دادن با دست است. ماساژ سوئدی فراتر از آرامش می رود.
ماساژ سوئدی بسیار مفید برای افزایش سطح اکسیژن در خون، کاهش سموم عضلات، بهبود گردش خون، انعطاف پذیری بدن و کاهش تنش می باشد. مطالعه انجام شده توسط مرکز ملی طب مکمل و جایگزین، که درنیویورک تایمزبه چاپ رسید، نشان داد که افرادی که ۴۵ دقیقه ماساژ سوئدی دریافت می نمایند، این ماساژ کاهش قابل توجهی درسطح هورمون استرس، کورتیزول، و همچنین تولید آرژینین و که می تواند منجر به افزایش کورتیزول شود، را در بدن آنها در پی دارد. و نیز می تواند درافزایش تعداد لنفوسیت ها، که سلول های سفید خون هستند و بخشی از سیستم ایمنی بدن می باشند، کمک نماید. ماساژ سوئدی با استفاده از ۵ حرکات پایه برای افزایش گردش خون انجام می گردد. درمانگر با استفاده از فشار محکم اما ملایم، با کمک روغن که اصطکاک را کاهش می دهد، برای فشرده سازی و شل شدن عضلات، و درجهت جریان خون حرکات خود را انجام می دهد.


توضیحات کلی در مورد ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی یکی از انواع ماساژ سهل و آسان برای تمام بدن است و مناسب افرادی می باشد که:
تازه به ماساژ رو آورده‌اند؛ تنش ماهیچه‌ای بسیار دارند؛ و نسبت به لمس دست‌ها حساس هستند.
ماساژ سوئدی به رفع گره‌های ماهیچه‌ای و دردهای خفیف کمک می کند. همچنین گزینه‌ی خوبی برای آرام و رها‌شدن کل بدن است. ماساژ باید مستقیما روی پوست انجام شود، اما می‌ توانید در طول ماساژ خودتان را با یک پوشش خاص مثل ملحفه یا پارچه بپوشانید و هنگام ماساژ قسمت‌های مختلف، همان بخش‌ها را در اختیار ماساژور بگذارید.
ماساژور تلفیقی از موارد زیر را به‌کار می‌ گیرد: مالش بدن؛ حرکت طولانی دست‌ها روی بدن به سوی قلب؛ حرکات دایره‌ای عمیق؛ ضربه و لرزش؛ تکنیک‌ حرکات مفصلی. ماساژ سوئدی معمولا بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه زمان می برد. این ورزش به عمق ماهیچه ها و استخوان ها نفوذ می کند و جریان خون به سمت قلب را سرعت می بخشد. زمان بهبودی از آسیب های وارده بر ماهیچه ها را کاهش می دهد، دفع اوریک اسید و لاکتیک را افزایش می دهد و در آخر قابلیت ارتجاعی رباط و زرد پی را بیشتر می نماید. چنانچه دچار تنبلی مزمن عضلات هستید و یا اگر شغل شما طوری است که باید همیشه مشغول کارهای سخت فیزیکی باشید، ماساژ سوئدی برای شما نقش دارو را ایفا می نماید. بهترین خدمات ماساژ سوئدی و انواع ماساژ در کلینیک تخصصی تهران ماساژ انجام می گیرد.


ماساژور حرفه ای در تهران - ماساژ سوئدی در تهران - ماساژ درمانی در تهران | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

مزایا و کیفیت انحصاری ماساژ سوئدی برای بدن

مطالعات و تحقیقات علمی و دانشگاهی و میدانی بسیار زیادی در رابطه با مزایای روحی و فیزیولوژیکی ماساژ سوئدی انجام شده است.
به عنوان مثال: مطالعات نشان می دهد که ماساژ سوئدی برای کمک به درمان آسیب های ورزشی شناخته شده است و همچنین به عنوان راه حل غیر قابل کتمان در بهبود دردهای نواحی مختلف بدن شناخته می گردد و اکثر مزایای ماساژ سوئدی به جهت انجام نوعی ماساژ است که همواره حرکات آن به سمت قلب پیشروی می نماید و در بهبود گردش خون فرد نقش بسزایی دارد.
یکی از مزایای اصلی ماساژ سوئدی، اثر آرامش بخش آن است. بیش از ۴۰% از مشتریانی که از ماساژ سوئدی استفاده می کنند, به جهت دریافت آرامش درونی و دفع استرس می باشد. ماساژ سوئدی نیز برای کاهش خستگی و کاهش علائم مرتبط با افسردگی و اضطراب شناخته شده است.

مزایای ماساژ سوئدی - ماساژ سوئدی در تهران - ماساژ درمانی در تهران | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

کلینیک تخصصی تهران ماساژ

نگاهی مختصر برخدمات ارائه شده کلینیک

مرکز تهران ماساژ مرکز اصلی ماساژ در تهران دارای مجوز رسمی از فدراسیون پزشکی ورزشی و انجمن طب سنتی، همراه ماسور های حرفه ای خانم و ماسور های متخصص آقا و دارای مدرک معتبر و از همه مهمتر مدیریت قوی و متفاوت تلاش دارد بهترین خدمات ماساژ در تهران را به شما ارائه کند تا شما عزیزان لحظاتی آرامش بخش را در تهران ماساژ تجربه کنید. مدیریت کلینیک تخصصی تهران ماساژ هدف خود را بر این مورد متمرکز کرده است که با ارائه ی خدمات باور نکردنی رضایت مندی شما را افزایش دهد چرا که در مجموعه تهران ماساژ الویت اول و آخر شما عزیزان هستید. مختصری از فعالیت های مجوعه تهران ماساژ به شرح زیر می باشد:
ماساژ تایلندی
: تیم حرفه ای و متخصص کلینیک تهران ماساژ، ماساژ تایلندی که یکی از هنرهای کهن شفا بخشی در طب سنتی تایلندی است را به بهترین نحوه و در بهترین محیط به شما ارائه می کنند.
ماساژ سوئدی
: باتوجه به اینکه ماساژ سوئدی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است را می توانید در تهران ماساژ دریافت کنید و از آن لذت ببرید.
ماساژ کره گیاهی
: استفاده از ماساژ کره گیاهی باعث رفع خشکی و روشن شدن پوست می شود. ماساژ کره گیاهی همچنین به علت رایحه ویژه مارگارین نوعی رایحه درمانی نیز به شمار می آید.
ماساژ سنگ داغ: اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مرکز تخصصی تهران ماساژ عرضه می گردد.
ماساژ رویال تایلندی
: ماساژ رویال تایلندی ترکیب کاملی است از یک ساعت ماساژ رویال تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است شما می توانید در تهران ماساژ این نوع ماساژ را دریافت کنید.
ماساژ آروماتراپی
: کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است با انجام ماساژ آروماتراپی در مجموعه تهران ماساژ می توانید به افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن خود کمک کنید.
ماساژ شیر و عسل: ماساژ شیر و عسل به عنوان یک ماساژ نرم و از قدیمی ترین روش های ماساژ در تبت به شمار می آید. ماساژ شیر و عسل با بالاترین کیفیت را در تهران ماساژ تجربه نمایید.
ماساژ شمع: با توجه به اینکه ماساژ شمع باعث تسکین درد با استفاده از روغن گرم گیاهی تاثیر بسیار زیادی در تسکین دردهای عضلانی استخوانی و اسپاسم ها دارد، چنانچه شما از درد های عضلانی رنج می برید می توانید در مرکز تخصصی تهران ماساژ از ماساژ شمع کمک بگیرید.
ماساژ صورت
: ماساژ صورت ماساژی است منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند صورتی سالم ،جوان و شاداب داشته باشند. ماسورهای حرفه ای تهران ماساژ با سال ها تجربه این ماساژ را به شما ارائه می کنند.
ماساژ شکلات: ماساژ شکلات علاوه بر شفافیت و تغذیه پوست به واسطه کافئین موجود در شکلات، موجب شکستن سلولیت ها و افزایش فرایند چربی سوزی می شود.ماساژ شکلات صرفا یک ماساژ لاکچری محسوب نمی شود و برای بدن و روان بسیار مثمر ثمر خواهد بود.
ماساژ کمپرس گیاهی: این ماساژ در کاهش کوفتگی بدن و تسکین و آرامش بخشی و بهبود جریان خون تاثیرات معجزه آسایی دارد و مدت زمان استفاده از ماساژ کمپرس گیاهی طبق خواسته شما ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه می باشد.
از جمله خدمات دیگر در کلینیک تهران ماساژ می توان به خدمات اسپا، ماساژ سر، ماساژ دست، ماساژ پا و ماساژ پرفرمنس می باشد.

مقالات مرتبط با ماساژ

تمامی حقوق این سایت متعلق به آروماساژ می باشد