8Undefined offset: 2
405/home/aromassage/domains/files_program/load_path.php
ماساژ سنگ داغ در تهران - ماساژ سنگ داغ | کلینیک تخصصی آروماساژ تهران
ماساژ در تهران > انواع ماساژ در تهران > ماساژ سنگ داغ در تهران - ماساژ سنگ داغ | کلینیک تخصصی آروماساژ تهران

ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ - ماساژ سنگ داغ در تهران - سالن ماساژ | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

ماساژ درمانى سنگ داغ چیست؟

طى یک ماساژ سنگ داغ، تکنیک‌هاى ماساژ منظم استفاده مى‌ گردد. به هر حال، درمانگر اغلب با سنگ‌هاى داغ که روى نقاط خاص بدن قرار داده مى‌شوند، کار مى‌ نماید.
سنگ‌ها یکدست و صاف هستند و معمولاً از نوع سنگ‌هاى آتشفشانى به نام بازالت مى‌باشند. این سنگ‌هاى خاص به دلیل حفظ گرما انتخاب شده‌اند. سنگ‌هایى که براى یک ماساژ سنگ داغ استفاده مى‌ گردند، قبل از استفاده، داخل آب داغ قرار داده مى‌شوند تا داغ گردند. سپس آن ها را در نقاط خاصى از بدن قرار مى‌ دهند؛ مانند: پشت، شکم، صورت، دست ها، پاها.
تعدادی از ماساژور ها، سنگ‌ها را در دستشان نگه مى‌دارند و از آن ها براى ماساژ دادن استفاده مى‌کنند. این به درمانگر کمک مى‌کند تا بدون فشار زیاد به عضلات عمیق‌تر برسد و به آرام کردن بیشتر مشتریان خود کمک شایانی کند.
برخی اوقات، سنگ‌هاى سرد را مى‌توان روى صورت یا پس از استفاده از سنگ‌هاى گرم، به کار برد. درجه حرارت سرد، به آرام کردن عروق خونى متورم و تسکین پوست گرم کمک مى‌ نماید.
این نوع درمان سنگ گرم، تصور مى‌ شود که حدود دوهزار سال پیش در کشور چین آغاز شده است. پس از آن، تکنیک استفاده از سنگ براى درمان، در بسیارى از فرهنگ‌هاى مختلف از جمله آمریکا، آفریقا، مصر و هند استفاده شده است.

ماساژ سنگ داغ چیست - ماساژ سنگ داغ در تهران - سالن ماساژ | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

ماساژ سنگ داغ - ماساژ سنگ داغ در تهران - انواع ماساژ - سالن ماساژ | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

تفاوت ماساژ سنگ داغ با ماساژهای دیگر

استفاده از سنگ‌ های داغ، این روش را منحصر بفرد می‌ نماید. سنگ‌ های داغ نوعا از جنس بازالت و غنی از آهن هستند و حرارت را در خود نگه می‌ دارند. از سنگ‌های رودخانه ای استفاده می‌شود چون در جریان آب رودخانه صاف و نرم گشته اند.
برای آماده شدن برای درمان، ماساژور سنگ‌ها را در آب با استفاده از هیتر برقی تا جایی که به محدوده درجه حرارت مشخصی برسند گرم می‌ نماید. او سنگ‌ها را در نقاط مشخصی از کمر قرار می‌ دهد. در حالی که نقاط ممکن است از نظر گرفتگی و سابقه بیماری فرد تفاوت داشته باشد. سنگ‌ها معمولا در طول دو طرف ستون مهره‌ها در کف دستان و روی ساق پا یا بین شصت پا قرار داده می‌ شوند.
حرارت متمرکز، ماهیچه‌ها را گرم و رها می‌کند و به تراپیست اجازه می‌ دهد عمیق تر ماساژ دهد.
در حالی که خیلی از ماساژور از آناتومی به عنوان راهنمای نقاط قرارگیری سنگ‌ها استفاده می‌ نمایند؛ برخی از آنها هم سنگ‌ها را بر نقاطی که گمان می‌رود انرژی ذهن و بدن را به تعادل می‌رساند، قرار می‌دهند. تاریخ استفاده از سنگ‌های داغ برای درمان بر می‌گردد به زمانی که بومیان آمریکا سنگ‌ها را با آتش برای دردهای عضلانی گرم می‌ نمودند. ماساژ درمانی مدرن با سنگ داغ، توسط ماری نلسون، ماساژور آریزونا اعتبار بخشیده شد. کسی که روش سنگ درمانی را به عنوان تکنیکی مجتمع از سنگ داغ و ماساژ درمان کننده بسط داد.


نکاتی درباره ماساژ سنگ داغ و فواید و نتایج مثبت آن

اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مراکز ماساژ درمانی عرضه می شود. البته شاید نتوانید در مراکز ماساژ ایرانی متخصص این نوع ماساژ را پیدا کنید. در ادامه ی این مقاله قصد داریم در مورد ماساژ سنگ داغ نکاتی مفید را برای شما بیان کنیم. اینکه چه کسانی باید از این نوع ماساژ استفاده نمایند و چه افرادی خیر. و همچنین فواید ماساژ سنگ داغ را نیز بیان خواهیم کرد. همراه ما باشید تا بیشتر با این نوع ماساژ خاص آشنا گردید.
ماساژ سنگ داغ یکی از روش‌های ماساژ درمانی است که به شما کمک می‌کند تا تنش عضلات خود را کاهش داده و بافت‌های آسیب دیده بدن‌تان را درمان کنید. اگر این ماساژ را تجربه کرده باشید قطعا مشاهده کرده‌اید که بعد از انجام آن احساس راحتی عمیقی به شما دست می‌دهد.
در طول انجام ماساژ سنگ داغ سنگ‌های صاف و گرم در قسمت‌های خاصی از بدن قرار می‌گیرند. این نوع سنگ‌ها سنگ‌های عادی نبوده بلکه سنگ‌های آتشفشانی هستند که قابلیت نگه داشتن بسیار بالای گرما در خود را دارند. بر اساس یافته محققان این سنگ‌ها می‌توانند ۱۳۰ تا ۱۴۵ درجه سانتی گراد گرم نمودند.
ماساژ سنگ داغ با بالاترین کیفیت در کلینیک تخصصی تهران ماساژ برای شما عزیزان تهرانی انجام می گیرد.

فواید ماساژ سنگ داغ - ماساژ سنگ داغ در تهران - سالن ماساژ | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

گام به گام ماساژ سنگ داغ

ابتدا تا انتهای ماساژ سنگ داغ بدین صورت است:
اولین گام
: سنگ های ماساژ را درون سینک ظرفشویی گذاشته و آن ها را با آب و صابون به خوبی شستشو دهید. همچنین آن ها را چندین بار با فشار قوی آب بشویید تا خوب تمیز شوگردندند.
دومین گام
: سنگ ها را درون یک زودپز برقی یا ماهی تابه گذاشته و بقیه حجم ظرف را پر از آب نمایید.
سومین گام
: حرارت را بر روی عدد کمی تنظیم کنید، و به سنگ ها اجازه دهید به مدت ۳۰ دقیقه گرم شوند. سنگ ها نباید آنقدر داغ شوند که نتوان آنها را در دست گرفت یا باعث سوختگی پوست شخص تحت ماساژ شوند.
چهارمین گام
: شخص مورد نظر را به پشت بر روی میز یا تخت بخوابانید. آن شخص می تواند لباس نازکی بپوشد و حتما نباید لخت باشد. بدن شخص را با یک دستمال نازک پوشانید تا از سرما خوردگی او جلوگیری گردد.
پنجمین گام
: سنگ های داغ شده را در این نواحی قرار دهید؛ بالای پای چپ، میان ران، پشت زانو و بر روی عضله دوقلو ساق پا. در همین حال شروع به ماساژ دادن پای راست کنید. اگر کمی روغن ماساژ اضافه کنید دستان شما راحت تر بر روی پوست شخص تحت ماساژ حرکت می نمایند.

ششمین گام: بزرگترین سنگ ماساژ موجود بر پای چپ شخص را بر داشته و آن را بر روی پای راست بکشید (به صورت رفت و برگشتی از پاشنه تا بالای ران).
هفتمین گام
: سپس همانطور که سنگ ها را بر روی پای چپ گذاشتید، آن ها را بر نقاط مختلف پای راست نیز قرار دهید. سنگ ها را ۲ تا ۳ دقیقه بر روی هر پا قرار دهید. بعد از آن پای چپ را ماساژ دهید و بزرگترین سنگ موجود بر روی پای راست را برداشته و ... .
هشتمین گام
: سپس یکی از سنگ های بزرگ را در پایین ترین نقطه کمر فرد گذاشته و مثل قبل چند دقیقه صبر کنید. در همین حین قسمت های بالاتر را ماساژ دهید. ابتدا ماساژ دهید،‌ سپس سنگ بزرگ را برداشته و به صورت رفت و برگشتی بر روی عضلات کمر بکشید.
نهمین گام
: سنگ های داغ را بر روی گردن،‌ کتف ها و کمر شخص قرار دهید. ۲ تا ۳ دقیقه صبر کرده و سپس عضلات بزرگ کمر را ماساژ دهید (مثل قبل: ابتدا ماساژ دستی سپس ماساژ سنگی). تنوع ماساژ دست خودتان است،‌ برای مثال می توانید کمر را به دو ناحیه تقسم کرده (مانند پاها)، سنگ ها را ابتدا بر روی یک طرف گذاشته و طرف دیگر را ماساژ دهید و ... . بعد از پایان ماساژ برای پشت بدن، شخص را برگردانید و تمامی موارد گفته شده را برای جلوی بدن نیز انجام دهید.
توجه!!!!
هیچ موقع سنگ های داغ را بر روی صورت شخص نگذارید چون که پوست صورت حساسیت بیشتری به حرارت دارد و احتمال آسیب آن زیاد می باشد.


سنگ داغ ماساژ - ماساژ سنگ داغ - ماساژ سنگ داغ در تهران - سالن ماساژ | کلینیک تخصصی تهران ماساژ
ماساژ سنگ داغ - ماساژ درمانی - ماساژ سنگ داغ در تهران - سالن ماساژ | کلینیک تخصصی تهران ماساژ
ماساژ سنگ داغ - ماساژ سنگ داغ در تهران | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

ماساژ سنگ داغ - ماساژ سنگ داغ در تهران - ماساژور حرفه ای در تهران - سالن ماساژ | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

سنگ‌های ماساژ سنگ داغ در کجای بدن قرار می‌گیرند

نقاط قرارگیری این نوع سنگ‌ها به وسیله درمانگر مشخص می‌ شود اما به صورت معمول این سنگ‌ها در این نقاط قرار داده می شود:
در امتداد ستون فقرات
بالای معده
بر روی قفسه سینه
بر روی دست و پاها
و بر روی صورت
درمانگر ممکن است این سنگ‌های داغ را به روش‌های مختلفی حرکت دهد مانند:
• حرکت دایره‌ای
حرکت ضربه‌ای
به صورت ارتعاشی
و …
گاهی اوقات سنگ‌های سرد نیز در ماساژ سنگ داغ مورد استفاده قرار می‌ گیرند. معمولا این نوع سنگ‌ها پس از قرار دادن سنگ‌های گرم بر روی بدن مورد استفاده قرار می‌ گیرند به منظور آرام کردن رگ‌های خونی تحریک شده و حفظ سلامت پوست.
تقریبا می‌توان گفت مانند تمامی ماساژها ماساژ سنگ داغ نیز یک جایگزین برای بسیاری از درمان‌های پزشکی می باشد. از این نوع ماساژ برای درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌ شود.


خطرات ماساژ سنگ داغ برای افراد مختلف

علیرغم مزایای خاص و پر تعدادی که در رابطه با ماساژ سنگ داغ وجود دارد این ماساژ برای همه مناسب نیست. برخی از افراد هستند که نباید ماساژ و بخصوص ماساژ سنگ داغ در مورد آنها انجام گردد. برای ماساژ سنگ داغ، برخی از مواقع منع مصرف یا عواملی که به معنای این است که شخص نباید این درمان خاص را انجام دهد وجود دارد که در زیر بیان شده است.
زخمهای پوستی
: هر کسی که زخمی روی پوست دارد باید از ماساژ سنگ داغ اجتناب نماید تا زمانی که زخمها بهبود یابند. کبودی جدید یا شدید، بریدگی یا خراش، آفتاب سوختگی یا واریس خطر صدمه ماساژ یا زخم را افزایش می‌ دهند. آنها همچنین شانس عفونت ایجاد شده از طریق باکتری‌های موجود در روغن های ماساژ یا سنگ ها را بالا می‌ برند.
عفونت یا بیماری
: این ممکن است عادی به نظر برسد اما هر کسی که مبتلا به تب، سرماخوردگی یا آنفولانزا باشد باید از ماساژ اجتناب کند تا زمانی که بهتر گردد. فرد مبتلا به تب ممکن است میکروب‌های خود را افزایش دهد و همچنین تنظیم دمای بدن مشکل خواهد بود. این باعث می‌ گردد که آنها احساس ناراحتی بشتری نسبت به سنگ‌های داغ بر روی پوست خود داشته باشند.
بیماری قلبی
: بیماری قلبی می‌توان موجب ورم یا مشکلات در رگها یا عروق پا شود که هر دو اثر منفی ایجاد شود بوسیله ماساژ است. شخص باید با ماساژور در مورد مشکلات سلامتی که دارد صبحت کند بنابراین آنها می‌ توانند از خطرهای بالقوه آگاه شوند.
دیابت
: بیماری دیابت بر عملکرد اعصاب و رگ های خونی در انگشتان و پاها اثر می‌ گذارد. افراد دیابتی احساس را در دست ها و پاهایشان از دست می‌دهند که باعث می‌شود که اگر زخم و یا سوختگی رخ دهد، قادر به تشخیص آن نباشند. بنابراین وقتی ماساژ روی آنها انجام می‌ گیرد ممکن است در صورت استفاده زیاد از فشار توسط درمانگر متوجه نشوند.

خطرات ماساژ سنگ داغ - ماساژ سنگ داغ در تهران - سالن ماساژ | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

ماساژ سنگ داغ - ماساژ سنگ داغ در تهران - ماساژ بانوان - سالن ماساژ | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

بارداری: ماساژ قبل از زایمان می‌تواند بسیار آرامبخش باشد و برای بسیاری از زنان به هنگام بارداری مفید می باشد. با این حال برخی از ماساژور ها با استفاده از سنگ داغ روی زن بادار راحت نیستند.
افرادی که تحت تاثیر الکل یا مواد مخدر هستند
: مواد مخدر و الکل با ماساژ خوب هماهنگ نمی شوند. در هر دو مورد توانایی بازخورد در صورت نیاز را مختل می‌کند و همچنین بر قضاوت شخص اثر می‌گذارد و شخص کنترلی برا عکس العمل های خود ندارد. علاوه بر این ماساژ بر روی چنین افرادی ممکن است موجب احساس سرگیجه گردد. نوشیدن الکل این احساس را بدتر می‌ نماید.


فوائد ماساژ سنگ داغ

علاوه بر آرامش عمیق، چندین فایده دیگر برای ماساژ سنگ داغ وجود دارد. اینها شامل:
۱. تسکین درد

ماساژ سنگ داغ به طور خاص با تسکین علائم در افراد با مشکلات مختلف، مانند فیبرومیالژیا و سایر اختلالات خود ایمنی مرتبط است. چندین تحقیق از جمله در مورد فیبرومیالژیا و آرتریت روماتوئید با تکنیکهای ماساژ متوسط را با کاهش درد و افزایش دامنه حرکت مرتبط ساختند.
۲. رفع استرس

ماساژ سنگ داغ یک روش موثر برای رفع استرس می باشد. چندین تحقیق نشان داده است که ماساژ استرس و اضطراب را کاهش می‌دهد و سلامت قلب و عروق را بهبود می‌ بخشد.
۳. افزایش انعطاف مفصل

تنش عضلات می‌تواند ایجاد مشکل کند و درد بیشتری را به سوی مفاصل ببرد. ماساژ به آرام شدن عضلات کمک می‌کند که حرکت کردن را برای شخص آسانتر و راحت‌تر می‌کند. افرادی با اختلالات مفصلی خاص نیز می توانند به خصوص از ماساژ سنگ داغ بهره ببرند.
۴. کاهش تنش و اسپاسم عضلانی

عضلاتی که تحت تنش و اسپاسم هستند می‌توانند موجب درد زیادی گردند و با زندگی روزانه تداخل ایجاد کنند. کاهش التهاب و تنش در عضلات اسکلتی هم اسپاسم عضلات و هم درد را کاهش می‌دهد. قبلا گفته شد، ماساژ و استفاده از سنگ داغ می‌تواند آرامش عضلات و مفاصل را در بدن تقویت نماید و درد و اسپاسم را کاهش دهد.
۵. خواب بهتر
بسیاری از افراد نمی‌توانند خوب بخوابند. عواملی همچون استرس، بی خوابی و مشغولیت‌های زندگی به این معنی می باشد که آنها بسیار کمتر از ۷ تا ۸ ساعت خواب توصیه در شب می‌خوابند. بررسی برخی از مقالات در مورد اثر بخشی ماساژ نشان می‌دهد که در ارتقا آرامش و خواب در افراد مسن مفید است.


ماساژ آقایان - ماساژ سنگ داغ - ماساژ سنگ داغ در تهران - سالن ماساژ | کلینیک تخصصی تهران ماساژ
انواع سنگ داغ ماساژ - ماساژ سنگ داغ - ماساژ سنگ داغ در تهران - سالن ماساژ | کلینیک تخصصی تهران ماساژ
ماساژ سنگ داغ - ماساژ سنگ داغ در تهران - ماسور حرفه ای در تهران - سالن ماساژ | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

کلینیک تخصصی تهران ماساژ

نگاهی مختصر برخدمات ارائه شده کلینیک

مرکز تهران ماساژ مرکز اصلی ماساژ در تهران دارای مجوز رسمی از فدراسیون پزشکی ورزشی و انجمن طب سنتی، همراه ماسور های حرفه ای خانم و ماسور های متخصص آقا و دارای مدرک معتبر و از همه مهمتر مدیریت قوی و متفاوت تلاش دارد بهترین خدمات ماساژ در تهران را به شما ارائه کند تا شما عزیزان لحظاتی آرامش بخش را در تهران ماساژ تجربه کنید. مدیریت کلینیک تخصصی تهران ماساژ هدف خود را بر این مورد متمرکز کرده است که با ارائه ی خدمات باور نکردنی رضایت مندی شما را افزایش دهد چرا که در مجموعه تهران ماساژ الویت اول و آخر شما عزیزان هستید. مختصری از فعالیت های مجوعه تهران ماساژ به شرح زیر می باشد:
ماساژ تایلندی
: تیم حرفه ای و متخصص کلینیک تهران ماساژ، ماساژ تایلندی که یکی از هنرهای کهن شفا بخشی در طب سنتی تایلندی است را به بهترین نحوه و در بهترین محیط به شما ارائه می کنند.
ماساژ سوئدی
: باتوجه به اینکه ماساژ سوئدی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است را می توانید در تهران ماساژ دریافت کنید و از آن لذت ببرید.
ماساژ کره گیاهی
: استفاده از ماساژ کره گیاهی باعث رفع خشکی و روشن شدن پوست می شود. ماساژ کره گیاهی همچنین به علت رایحه ویژه مارگارین نوعی رایحه درمانی نیز به شمار می آید.
ماساژ سنگ داغ: اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مرکز تخصصی تهران ماساژ عرضه می گردد.
ماساژ رویال تایلندی
: ماساژ رویال تایلندی ترکیب کاملی است از یک ساعت ماساژ رویال تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است شما می توانید در تهران ماساژ این نوع ماساژ را دریافت کنید.
ماساژ آروماتراپی
: کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است با انجام ماساژ آروماتراپی در مجموعه تهران ماساژ می توانید به افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن خود کمک کنید.
ماساژ شیر و عسل: ماساژ شیر و عسل به عنوان یک ماساژ نرم و از قدیمی ترین روش های ماساژ در تبت به شمار می آید. ماساژ شیر و عسل با بالاترین کیفیت را در تهران ماساژ تجربه نمایید.
ماساژ شمع: با توجه به اینکه ماساژ شمع باعث تسکین درد با استفاده از روغن گرم گیاهی تاثیر بسیار زیادی در تسکین دردهای عضلانی استخوانی و اسپاسم ها دارد، چنانچه شما از درد های عضلانی رنج می برید می توانید در مرکز تخصصی تهران ماساژ از ماساژ شمع کمک بگیرید.
ماساژ صورت
: ماساژ صورت ماساژی است منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند صورتی سالم ،جوان و شاداب داشته باشند. ماسورهای حرفه ای تهران ماساژ با سال ها تجربه این ماساژ را به شما ارائه می کنند.
ماساژ شکلات: ماساژ شکلات علاوه بر شفافیت و تغذیه پوست به واسطه کافئین موجود در شکلات، موجب شکستن سلولیت ها و افزایش فرایند چربی سوزی می شود.ماساژ شکلات صرفا یک ماساژ لاکچری محسوب نمی شود و برای بدن و روان بسیار مثمر ثمر خواهد بود.
ماساژ کمپرس گیاهی: این ماساژ در کاهش کوفتگی بدن و تسکین و آرامش بخشی و بهبود جریان خون تاثیرات معجزه آسایی دارد و مدت زمان استفاده از ماساژ کمپرس گیاهی طبق خواسته شما ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه می باشد.
از جمله خدمات دیگر در کلینیک تهران ماساژ می توان به خدمات اسپا، ماساژ سر، ماساژ دست، ماساژ پا و ماساژ پرفرمنس می باشد.

مقالات مرتبط با ماساژ

تمامی حقوق این سایت متعلق به آروماساژ می باشد