8Undefined offset: 2
405/home/aromassage/domains/files_program/load_path.php
خواص روغن ماساژ - انواع روغن ماساژ | کلینیک تخصصی آروماساژ تهران
ماساژ در تهران > انواع ماساژ در تهران > خواص روغن ماساژ - انواع روغن ماساژ | کلینیک تخصصی آروماساژ تهران

آخرین اطلاعات در مورد روغن ماساژ

انواع روغن ماساژ - روغن ماساژ - خواص روغن ماساژ | کلینیک تخصصی تهران ماساژ

نکاتی برای انتخاب روغن ماساژ مناسب

روغن ماساژ به عنوان یکی از اساسی ترین ابزار ماساژ می بایست ویژگی های خاصی داشته باشند که برای استفاده مناسب به درستی کار آیند. برخی از این عوامل اصلی و تاثیرگذار عبارتند از:
• ویسکوزیته (چسبندگی) پایین روغن ماساژ:
روغن ماساژ باید ویسکوزیته کم داشته باشد زیرا سبب می شود روغن ماساژ به سهولت بر روی بدن جریان پیدا کند. ماسور (ماساژور) باید بتواند پس از استفاده از روغن ماساژ روی پوست فرد ماساژ گیرنده دست های خود را حرکت دهد. هر روغن ماساژ چسبنده ای برای استفاده در ماساژ کارآیی ندارد.
• خلوص روغن ماساژ:
روغن ماساژ مورد استفاده برای ماساژ باید خالص و دارای چگالی پایینی باشد. روغن ماساژ باید فیلتر و تصفیه گردد تا پوست فرد ماساژ گیرنده بیش از حد چرب نشود.
• مرطوب کنندگی روغن ماساژ:
روغن ماساژ مناسب باید پوست فرد ماساژ گیرنده را رطوبت بخشد. به این معنا که پوست در مدت زمان مشخص حتی بعد از ماساژ هیداراته باشد.
• عطر خوب روغن ماساژ:
هدف ماساژ این است که به شما آرامش جاویدان و لایتناهی داده شود و این موضوع را با روغن ماساژ بد بو بدست نمی آید. اجتناب از چنین روغن ماساژ ی و استفاده از آنهایی با بویی دلپذیر دارند، مهم می باشد. بوی خوش در روند آرامش افزایی فرد ماساژ گیرنده بسیار بسیار حائز اهمیت و مهم می باشد.
• قابل جذب بودن روغن ماساژ:
ممکن است یکسری روغن ماساژ که پس از اعمال سریع جذب می شوند وجود داشته باشد. چنین روغن هایی برای ماساژ چندان مناسب نیستند. روغن ماساژ باید جذب پوست بدن شود، اما تا زمانی که ماساژ درمانی ادامه دارد، روغن ماساژ هم باید بر روی پوست موجود باشد. از دیگر سو، روغن ماساژ نباید پوست بدن فرد ماساژ گیرنده را خشک کند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

توضیحات برای عکس ثبت نشده

اهمیت روغن ماساژ در سالن ماساژ

ماساژور ها مطلع هستند که یکی از بهترین راه ها برای داشتن ماساژ مناسب و ایده آل، استفاده از روغن ماساژ با کیفیت در حین انجام عمل ماساژ روغن و حوله داغ و یا ماساژ سنگ داغ می باشد. با طیف وسیعی از روغن ماساژ که در حال حاضر در بازار موجود است، انتخاب بهترین و با کیفیت ترین روغن ماساژ می تواند تا اندازه ای دشوار باشد. به طور کلی برای هر نوع تکنیک ماساژ به یک روغن اختصاصی احتیاج است، اما ممکن این انتخاب به اولویت و خواسته های فرد ماساژ گیرنده نیز ارتباط پیدا نماید. شما به عنوان ماساژور می توانید ماساژ خود را بدون استفاده از روغن ماساژ انجام دهید، اما اصطکاک بین بدن و دستان ممکن است باعث ناراحتی فرد ماساژ گیرنده گردد. استفاده از روغن باعث افزایش تاثیرات کلی ماساژ می گردد که نتیجه آن احساس تجربه ای بی نظیر از آرامش است. بهترین نوع روغن ماساژ برای انجام انواع ماساژ توسط ماساژور های حرفه ای کلینیک تخصصی تهران ماساژ استفاده می شود تا ماساژ در تهران را با بالاترین کیفیت تجربه کنید.


معرفی دو نوع روغن ماساژ

روغن ماساژ پا نیو اسکای
روغن ماساژ پا نیواسکای دارای فرمول ویژه برای از میان بردن درد و خستگی عضلات می باشد. استفاده مناسب از این نوع روغن ماساژ سبب می شود که این محلول برای تسکین تنش های عصبی و عظلانی مفید تر باشد. روغن ماساژ پا نیواسکای با همکاری موسسات مختلف تولید و توسعه یافته و بسیار کارآ و ایده آل می باشد در انواع ماساژ.
خصوصیات این روغن ماساژ عبارتست از
: _رفع درد و خستگی عضلات. _ ضد تنش های عصبی وعضلانی. _ دارای فرمول مخصوص. _ امکان ترکیب و استفاده همزمان با کرم

توضیحات برای عکس ثبت نشده

توضیحات برای عکس ثبت نشده

روغن ماساژ اسطوخدوس تالیدا
ابتدایی ترین کلمه و حسی که پس از بیان کلمه ماساژ به فکر می‌رسد احساس راحتی و آرامش است. ماساژ درمانی بهترین راه برای کاهش استرس‌های ناشی از کار و مشکلات و دیگر استرس‌ها است. کسانی که درد عضلانی دارند اگر دو جلسه ماساژ درمانی به طول ده دقیقه یا بیشتر داشته باشند بسیار سریع‌تر درمان می گردند. بهبود کوفتگی، رفع خستگی و کاهش درد در ناحیه مورد نظر از فواید استفاده از ماساژ در درمان دردهای عضلانی است. روغن ماساژ اسطوخودوس می‌تواند مشکلات تنفسی مانند گریپ، سرماخوردگی، چرک گلو، سرفه و آسم را تسکین دهد. همچنین باعث نرمی و لطافت پوست می‌شود و می‌تواند ظاهر پوست را صاف‌تر و جوان‌تر نماید.
خصوصیات این روغن ماساژ عبارتست از
: _افزایش مقاومت و نگهداری پوست. _درمان مشکلات تنفسی و آسم. _ضد افسردگی و ضد استرس. _ مناسب برای درمان رماتیسم. _مناسب برای درمان عفونت های قارچی. _رفع خستگی و ایجاد خواب خوب و راحت. _آرامش بخش و ضد هر گونه استرس. _ضد التهاب و باکتری. _دفع بوهای نامطبوع. _ضد درد و ضد اسپاسم عضلانی. _درمان آرتروز و نقرس. _ تسکین میگرن و سردرد. _ مناسب برای انواع پوست


فواید استفاده از روغن ماساژ

ماساژور می تواند برای ارائه ماساژی مناسب چند نمونه روغن ماساژ را با هم ترکیب نماید. در سالن های ماساژ به این دلیل از روغن ماساژ استفاده می کنند که:
برای حفظ رطوبت پوست، می توان از روغن گردو یا روغن زیتون به طور موثر بر روی پوست بهره برد.
روغن جوجوبا، آنتی باکتریال است و برای از بین بردن جوش و پاکسازی پوست و شادابی آن مفید می باشد.
ماساژ تایلندی یکی از آرامش بخش ترین نوع ماساژ درمانی به حساب می رود. ماساژ تایلندی دارای روغن ماساژ مخصوص به خود می باشد.
یکی از روغن های گران قیمت روغن بادام است که به سرعت جذب پوست می شود و باعث نرمی و جوانسازی پوست می گردد. روغن بادام برای ماساژ کودک مناسب می باشد. اما افراد مبتلا به آلرژی ممکن است دچار حساسیت گردند.
_ روغن نارگیل
برای التهابات پوست سر بسیار مناسب می باشد.
برای یک مرکز اسپا (دارای سونا و آب درمانی است)، مناسب تر است از شمع ماساژ و روغن ماساژ معطر برای ایجاد فضایی آرامش بخش استفاده برده شود.
ماساژ با روغن گرم سبب می گردد تا تنش و استرس در عضلات کاهش یابد. حتی اگر شما آسیب های استخوانی و ماهیچه ای دیده باشید، ماساژ با روغن گرم بسیار مناسب خواهد بود. بسیاری از ورزشکاران قبل از مسابقات ورزشی ترجیح می دهند از روغن ماساژ گرم استفاده نمایند.
برای حفظ رطوبت پوست، می توان از روغن گردو یا روغن زیتون به طور موثر بر روی پوست بهره برد.


توضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده

موارد منع استفاده از روغن ماساژ

استفاده از روغن ماساژ برای انجام ماساژ بسیار بی ضرر بوده اما برای برخی افراد ممکن است باعث بروز مشکلاتی گردد.
از این روغن ها در موارد زیر دوری فرمایید:
_افرادی که مشکلات قلبی و عروقی دارند.
_افراد مبتلا به مشکلات کلیوی و دیالیز.
_افراد مبتلا به سرطان.
_افراد مبتلا به اختلالات خونریزی حاد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

نکات مهم در خرید روغن ماساژ مناسب

هنگام انتخاب روغن ماساژ مناسب، مهم است که به برخی عوامل مهم را لحاظ نمایید. با طیف وسیعی از آنها، انتخاب تنها به ترجیح شخصی شما به عنوان ماساژور حرفه ای و یا فرد خواهان ماساژ بستگی دارد. در این راستا بهتر است به نکات زیر توجه فرمایید:
• زمان و مکان ماساژ:
اماکنی که دارای رطوبت بالایی می باشند عموما سبب افزایش روانی روغن ماساژ می شوند. این مورد در عملکرد ماساژور و کیفیت ماساژ به صورت مستقیم تاثیر می گذارد. همچنین در زمان استفاده از روغن های سنگین که ساعت ها بر روی پوست باقی خواهند ماند، لازم است یک حمام برای تمیز کردن پوست بدن فرد ماساژ گیرنده وجود داشته باشد. زمان ایده آل برای اعمال ماساژ بستگی به شرایط فیزیکی فرد ماساژ گیرنده دارد. معمولا در زمان های بعد از کار، ورزش و دیگر فعالیت ها که موجب خستگی و درد در اعضای بدن فرد می گردد، می توان ماساژ را اعمال نمود. شما در کلینیک تخصصی تهران ماساژ می توانید با انتخاب ساعت های مختلف که ایده آل تان هست، برنامه خود را تنظیم فرمایید.
• آلرژی:
بعضی افراد محتمل است به عصاره های خاصی یا برخی رایحه ها حساس باشند. پس برای جلوگیری از آلرژی، شما باید حساسیت را در نظر گرفته و اطلاعات روغن ماساژ را مطالعه فرمایید.

• هدف از ماساژ: برخی از روغن ها به دلایل خاصی باید مورد استفاده قرار گیرند. روغن ماساژ آرنیکا برای کاهش درد و التهاب مناسب است. بنابراین ماساژور باید روغن ماساژ انتخابی خود را با توجه به هدفی که از ماساژ دارد مشخص نماید.
• نوع ماساژ:
آگاهی داشتن به ماساژ خاصی که قصد انجام و اعمال را دارید، انتخاب روغن ماساژ متفاوت خواهد گشت. یکسری روغن ماساژ با اصطکاک کم برای ماساژ سوئدی ایده آل تر بوده ولی بعضی از روغن های سبک برای ماساژ شدید با اصطکاک بالا مثل ماساژ درمانی بافت عمیق یا ماساژ ورزشی کارآ می باشد. دوری جستن از روغن هایی که بسیار لغزنده بوده و به پوست فرد ماساژ گیرنده جذب نمی شوند، می توانند باعث تحریک پوست وی نیز شوند.
• ترجیح شخصی: بعضی از ماساژ گیرنده ها ممکن است نسبت به یک عطر و بوی خاص آلرژی داشته باشند و یا برعکس، نسبت به عطری دیگر احساس خوب و فوق العاده ای دارند. این مورد با توجه به نیاز مشتری انتخاب می گردد. ماساژور های کلینیک تخصصی تهران ماساژ با خواست فرد ماساژ گیرنده، روغن ماساژ مورد نظر را انتخاب و ماساژ درمانی، ماساژ سنگ داغ، ماساژ روغن و حوله داغ و سایر ماساژ ها را اعمال می نمایند.


توضیحات برای عکس ثبت نشده

توضیحات برای عکس ثبت نشده
سخن پایانی

ماساژ خوب و مناسب و کامل باعث بازیابی انرژی و آرامش افزایی در شما شده و ذهن و روحتان را فارغ از استرس می نماید. بهره بردن از روغن ماساژ، لذت و تجربه آرامشی کامل را افزایش می دهد. با جذابیت های دلپذیر و احساسی لاکچری از روغن، بدن شما به حالت کاملا آرام و بی دغدغه دست می یابد. فقط مطمئن شوید که در انتخاب و خرید روغن ماساژ مناسب، دچار اشتباه نشده باشید و یا اینکه ماساژور شما کار آزموده و متخصص و حرفه ای باشد.

کلینیک تخصصی تهران ماساژ

نگاهی مختصر برخدمات ارائه شده کلینیک

مرکز تهران ماساژ مرکز اصلی ماساژ در تهران دارای مجوز رسمی از فدراسیون پزشکی ورزشی و انجمن طب سنتی، همراه ماسور های حرفه ای خانم و ماسور های متخصص آقا و دارای مدرک معتبر و از همه مهمتر مدیریت قوی و متفاوت تلاش دارد بهترین خدمات ماساژ در تهران را به شما ارائه کند تا شما عزیزان لحظاتی آرامش بخش را در تهران ماساژ تجربه کنید. مدیریت کلینیک تخصصی تهران ماساژ هدف خود را بر این مورد متمرکز کرده است که با ارائه ی خدمات باور نکردنی رضایت مندی شما را افزایش دهد چرا که در مجموعه تهران ماساژ الویت اول و آخر شما عزیزان هستید. مختصری از فعالیت های مجوعه تهران ماساژ به شرح زیر می باشد:
ماساژ تایلندی
: تیم حرفه ای و متخصص کلینیک تهران ماساژ، ماساژ تایلندی که یکی از هنرهای کهن شفا بخشی در طب سنتی تایلندی است را به بهترین نحوه و در بهترین محیط به شما ارائه می کنند.
ماساژ سوئدی
: باتوجه به اینکه ماساژ سوئدی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است را می توانید در تهران ماساژ دریافت کنید و از آن لذت ببرید.
ماساژ کره گیاهی
: استفاده از ماساژ کره گیاهی باعث رفع خشکی و روشن شدن پوست می شود. ماساژ کره گیاهی همچنین به علت رایحه ویژه مارگارین نوعی رایحه درمانی نیز به شمار می آید.
ماساژ سنگ داغ: اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مرکز تخصصی تهران ماساژ عرضه می گردد.
ماساژ رویال تایلندی
: ماساژ رویال تایلندی ترکیب کاملی است از یک ساعت ماساژ رویال تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است شما می توانید در تهران ماساژ این نوع ماساژ را دریافت کنید.
ماساژ آروماتراپی
: کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است با انجام ماساژ آروماتراپی در مجموعه تهران ماساژ می توانید به افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن خود کمک کنید.
ماساژ شیر و عسل: ماساژ شیر و عسل به عنوان یک ماساژ نرم و از قدیمی ترین روش های ماساژ در تبت به شمار می آید. ماساژ شیر و عسل با بالاترین کیفیت را در تهران ماساژ تجربه نمایید.
ماساژ شمع: با توجه به اینکه ماساژ شمع باعث تسکین درد با استفاده از روغن گرم گیاهی تاثیر بسیار زیادی در تسکین دردهای عضلانی استخوانی و اسپاسم ها دارد، چنانچه شما از درد های عضلانی رنج می برید می توانید در مرکز تخصصی تهران ماساژ از ماساژ شمع کمک بگیرید.
ماساژ صورت
: ماساژ صورت ماساژی است منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند صورتی سالم ،جوان و شاداب داشته باشند. ماسورهای حرفه ای تهران ماساژ با سال ها تجربه این ماساژ را به شما ارائه می کنند.
ماساژ شکلات: ماساژ شکلات علاوه بر شفافیت و تغذیه پوست به واسطه کافئین موجود در شکلات، موجب شکستن سلولیت ها و افزایش فرایند چربی سوزی می شود.ماساژ شکلات صرفا یک ماساژ لاکچری محسوب نمی شود و برای بدن و روان بسیار مثمر ثمر خواهد بود.
ماساژ کمپرس گیاهی: این ماساژ در کاهش کوفتگی بدن و تسکین و آرامش بخشی و بهبود جریان خون تاثیرات معجزه آسایی دارد و مدت زمان استفاده از ماساژ کمپرس گیاهی طبق خواسته شما ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه می باشد.
از جمله خدمات دیگر در کلینیک تهران ماساژ می توان به خدمات اسپا، ماساژ سر، ماساژ دست، ماساژ پا و ماساژ پرفرمنس می باشد.

مقالات مرتبط با ماساژ

تمامی حقوق این سایت متعلق به آروماساژ می باشد