8Undefined offset: 2
405/home/aromassage/domains/files_program/load_path.php
مزایای ماساژ سر - فواید ماساژ پوست سر | کلینیک تخصصی آروماساژ تهران
ماساژ در تهران > انواع ماساژ در تهران > مزایای ماساژ سر - فواید ماساژ پوست سر | کلینیک تخصصی آروماساژ تهران

مزایای ماساژ سر

توضیحات برای عکس ثبت نشده

معجزه ی ماساژ سر

ماساژ سر راهی عالی برای استراحت کردن و کاهش تنش می باشد. هنگام ماساژ دادن سر، با چند اصل اولیه برای آرامش شخص از قبیل استفاده از حرارت مرطوب، اضافه کردن روغن و باز کردن گره های مو استارت بزنید. سپس می توانید به ماساژ فرد اقدام نمایید. اگر از ماساژ برای خودتان استفاده می نمایید می توانید از بعضی از تکنیک های ماساژ سر بهره ببرید. با ماساژ دادن سر احساس خواهید کرد که استرستان رفته رفته کاهش پیدا می نماید و احساس آرامش و شادی بیشتری می کنید. هدف اصلی از ماساژ سر، باز کردن راه‌ها و رها کردن انرژی‌های منفی می باشد که گمان می‌رود منشأ بیماری‌ها هستند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

مراحل انجام ماساژ سر

مرحله نخست ماساژ سر
۱)
دست هایتان را بشویید.
بهتر است که هنگام ماساژ دادن سر فرد دست هایتان تمیز باشد. آنها را حداقل بیست ثانیه با آب و صابون بشویید.
۲)
 با گرمای مرطوب شروع کنید.
حرارت مرطوب می تواند به ایجاد آرامش در فرد کمک نماید. برای مثال می توانید از فرد بخواهید استحمام کند. راه دیگر این است که یک حوله را خیس نموده و آن را در مایکروویو حرارت داده تا گرم شود. سپس آن را برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی سر شخص قرار دهید.
۳) 
موها را از هم جدا کنید.
می توانید با استفاده از یک برس موهای فرد را شانه بفرمایید. به این ترتیب نیازی نیست در این مرحله از دست هایتان استفاده کنید اما در مراحل بعدی به انگشتان دستتان نیاز پیدا خواهید کرد.
اگر گره مویی را زیر دستتان حس کردید آن را نکشید. زیرا با این کار فرد را از حالت آرامش بیرون می آورید.
۴)
به دستان تان روغن بزنید.
اکثر روغن های آشپزخانه برای این کار مناسب هستند و می توانید از آنها به عنوان روغن ماساژ بهره ببرید. از روغن آووکادو، نارگیل، بادام یا روغن خردل می توان برای ماساژ دادن سر استفاده نمود. از دو طرف شروع کنید. ماساژ سر را با استفاده از روغن و با حرکت دادن انگشتان دست و شست خود روی پوست شروع کنید. مطمئن شوید هم جلو و هم پشت سر را ماساژ داده اید.
_
برای شروع مقدار کمی روغن را در دستانتان گرم کنید.
_
بعد ماساژ دادن را آغاز کنید. می توانید در صورت لزوم روغن بیشتری اضافه نمایید.

مرحله دوم ماساژ سر
۱) 
آرام حرکت کنید.
هنگام ماساژ دادن سر فرد سعی نمایید به آرامی پیش بروید. مکث های کوتاه از حرکات سریع اثر بخش ترند. همچنین حرکات آهسته نسبت به حرکات سریعتر اثر آرام بخشی بیشتری دارند.
برای این نوع ماساژ بهتر می باشد که فرد نشسته یا دراز کشیده باشد.
۲)
 کار را با ایجاد دایره های کوچک پیش ببرید.
با استفاده از نوک انگشتانتان حرکات دایره ای شکل را روی سر فرد پیاده نمایید. از پشت سر شروع کرده و تا جلو بیایید. می توانید این حرکات را چندین بار انجام دهید.
۳)
 گردن فرد را ماساژ دهید. با یک دست گردن او را ماساژ دهید. به آرامی انگشت شصت تان را در یک طرف گردن و انگشتان دیگرتان را در طرف دیگر گردن گذاشته و به سمت بالا و پایین گردن حرکت کنید. تلاش نمایید هنگام ماساژ دادن به جای مالش پوست گردن آن را حرکت دهید.
_
می توانید از این حرکت هنگام ماساژ سر و در نواحی رویشگاه مو استفاده نمایید.
_
اگر خودتان را ماساژ می دهید از انگشت شستتان برای ماساژ دادن سر استفاده کنید.
_
با انگشت شست و با استفاده از حرکات دایره ای سرتان را ماساژ دهید.
_
در این قسمت ها تنش زیادی وجود دارد.
_
بنابراین ماساژ می تواند باعث ایجاد حس آرامش شود.
۴)
 سر را با استفاده از کف دستانتان ماساژ دهید.
دستان تان را در دو طرف شقیقه ها قرار دهید. این کار هم در ماساژ سر خودتان و هم برای فردی که او را ماساژ می دهید می تواند موثر باشد. برای چند ثانیه با کف دست هایتان روی شقیقه ها فشار وارد کنید و آنها را به سمت بالا بکشید. از این تکنیک برای ماساژ کل سر می توانید بهره ببرید.


توضیحات برای عکس ثبت نشده

مرحله سوم ماساژ سر
۱)
 از فرد بخواهید که دراز بکشد.
در ماساژ عمیق فشار بیشتری اعمال خواهید نمود و اگر فرد دراز کشیده باشد برای هر دو ی شما آسان تر خواهد بود. از او بخواهید به طوری که صورتش روبروی شما باشد دراز بکشد و خودتان در مقابل سر او قرار بگیرید.
۲)
 ماساژ دادن را گردن و کف سر شروع کنید.
دست هایتان را زیر سر شخص قرار دهید و شروع نمایید. ماساژ دادن را از پشت گردن به سمت جلوی سر بیاورید. با نوک انگشتان تان از پشت سر تا جلوی سر را برای چند دقیقه ماساژ دهید. با ایجاد حرکات دایره ای شروع نمایید. این حرکت با ماساژ پایه متفاوت است. در این جا در حالی که دستان تان را دور گردن قرار داده اید فقط از نوک انگشتان تان برای ماساژ دادن استفاده می کنید.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

توضیحات برای عکس ثبت نشده

۳) به سمت بالای سر حرکت نمایید.
در این قسمت حرکات دایره ای می تواند بزرگتر گردد و فشار بیشتری اعمال نمایید که با ماساژ اولیه متفاوت می باشد. در ماساژ پایه ضربات شما خفیف تر و آرامتر از ماساژ عمیق است. از انگشتان شصت تان هم برای ایجاد فشار استفاده کنید. یادتان باشد که فرق سر را هم ماساژ بدهید. هنگام ماساژ شقیقه ها با ایجاد حرکات دایره ای آرام و عمیق به سمت رویشگاه مو حرکت نمایید.
۴) 
سعی کنید موهای فرد را به آرامی بکشید.
با استفاده از نوک انگشتان تان به آرامی به سر فرد از پشت به جلو ضربه بزنید. و همانطور که دوباره به سمت عقب بر می گردید با دست موهای او را جمع نموده و کمی به سمت عقب و جلو بکشید.


توضیحات برای عکس ثبت نشده

توضیحات مفید برای ماساژ پوست سر

در ماساژ پوست سر، شرایط خون رسانی و تغذیه بهتر انجام می شود، مخصوصا افرادی که پوست و موی خشکی دارند. چون ضمن تغذیه ی ریشه موها، غده های چربی نیز فعال تر می گردند. در ماساژ پوست سر بهتر است که نوک انگشتان در دست را روی سر گذاشت و سپس با وارد کردن فشار ملایم به پوست سر، بدون اینکه انگشتان حرکتی روی پوست سر داشته باشند، پوست سر را ماساژ دهند. این ماساژ یک بار در حین حمام و شامپو زدن انجام می شود و بار دوم در طول روز یا شب هنگام خواب. روش دیگر ماساژ استفاده از برس فلزی است که در دو نوبت انجام می شود. افرادی که موهای چرب و یا شوره ای سر دارند، نباید سر را ماساژ دهند.
توجه داشته باشید هنگام ماساژ پوست سر ناخن ها به پوست سر آسیبی نرساند. مخصوصاً اگر ناخن ها بلند باشند، ماساژ پوست سر باید ملایم و با آرامش انجام گیرد. تمام منطقه سر را ماساژ دهید. انگشتان باید روی استخوان سر به لغزد که این حالت بسیار کافی خواهد بود.


فوائد خارق العاده ماساژ سر

افزایش توانایی حافظه ذهن
ما همواره با افکاری آشفته و متنوع درگیر هستیم و همین مسئله باعث فراموش کردن برخی جزئیات مهم می‌ گردد. این مشکل عمدتا به خاطر فقدان تمرکز بیش از حد ما می باشد که مانع عملکرد موثر می‌ گردند؛ البته افزایش سن و کهولت نیز یکی از دلایل مهم کاهش توانایی ذهن و حافظه است. یکی دیگر از فواید ماساژ سر افزایش توانایی حافظه و ایجاد تمرکز می باشد. ماساژ سر با افزایش جریان خون به سیستم عصبی شما، باعث آرام شدن ذهن و خالی شدن آن از افکاری که تمرکز شما را مختل می‌کنند، می‌ گردد. ماساژ سر استرس را از شما دور کرده و اکسیژن بیشتری را برای مغز تأمین می‌ نماید که در نتیجه باعث تقویت احساسات و آزاد شدن ذهن می‌ گردد. بعد از ماساژ سر شما احساس آرامش می‌کنید و متوجه کارکرد بهتر ذهن خواهید شد.
کمک به تسکین میگرن و سردردها

بسیاری از مردم به دلیل تنش‌های موجود در زندگی؛ و فشارات بسیار زیاد در کمر، گردن و سر، همواره از میگرن و سردردهای ناشی از این تنش‌ها رنج می‌برند. همین مسئله می‌تواند زندگی را بسیار دشوار کرده و منجر به وقوع به بسیاری از مشکلات برای سلامتی آن‌ها شود. ماساژ سر می‌تواند ماهیچه‌ها و گره‌ها را با اعمال فشار بر روی نواحی خاص آزاد نماید و در نتیجه منجر به جریان خون بهتر شود. ماساژ سر موجب کاهش سردرد از طریق تشویق جریان بهتر مایع مغزی شده و همچنین باعث کاهش سردردهای ناشی از تنش، اختلالات خواب و استرس می‌ گردد.
تنفس بهتر

ماساژ سر نقش مهمی در رسیدن بدن به آرامش و بهتر شدن تنفس دارد. مشکلات تنفسی نظیر آلرژی، مشکلات سینوسی، آسم و برونشیت، مشکلاتی هستند که ممکن است توسط ماساژ درمانی بهبود یابند. منقبض یا کوتاه شدن ماهیچه‌های تنفسی موجب محدود شدن الگوی تنفسی نرمال می‌شود. از تکنیک ماساژ سر برای استراحت ماهیچه‌ها، بهبود ظرفیت شش‌ها و عملکرد بهتر تنفس، استفاده می‌شود. این نوع از ماساژ پیشنهاد و انتخاب خوبی برای هرگونه مشکلات تنفسی مانند آسم می باشد.
کاهش فشار خون

فشار خون بالا از جمله عارضه‌هایی می باشد که علائم ندارد و به همین دلیل به آن قاتل خاموش می‌ نامند. ماساژ سر، یک روش طبیعی برای مقابله با مشکلات فشار خون بالا و عوارض جانبی آن است. مطالعات تحقیقاتی در مورد فواید ماساژ سر نشان می‌دهد که باعث کاهش نوسان فشار خون و کاهش سطح هورمون استرس و در نتیجه کاهش حملات قلبی و نارسایی کلیه می‌ گردد.

درمان اختلالات خواب
سبک زندگی مدرن در قرن ۲۱ میلادی باعث ایجاد مشکلات زیادی در سلامتی افراد شده است. اینکه به دلیل کارهای زیاد و همواره خسته کننده، زمانی برای خود ندارند و یا به دلیل مسائل پیچیده اقتصادی، در اکثر اوقات مضطرب و تحت فشارهای استرس‌زا می باشند. این اقراد آنقدر گرفتار کار می باشند که به مشکلاتی اعم از بی‌خوابی و عادت‌های غذایی اشتباه بی توجه می‌ گردند. زمانی که شما این نشانه‌ها و مشکلات را نادیده می‌ گیرید، ممکن است ضربه غیرقابل جبرانی برای سلامتی‌تان وارد نمایید.
یکی از فواید ماساژ سر جبران و درمان اختلالات خواب می باشد. ماساژ سر با حمله به علایم فیزیکی باعث کمک به جریان خواب می‌شود و با ایجاد آرامش موجب استراحت و درمان بی‌خوابی و اختلالات خواب می‌ گردد.
تخلیه بدن توسط تحریک تخلیه لنفاوی

سیستم لنفاوی زباله‌دان بدن ما می باشد. بدن آنچه که نیاز دارد را می‌ گیرد و مواد زائد و سموم را که باید به غدد لنفاوی منتقل شوند را از بدن جدا می‌ نماید. ماساژ سر راه خوبی برای خالی کردن گره‌های لنفاوی و افزایش سیستم ایمنی بدن می باشد. ماساژ، جریان خون را تحریک می‌ نماید و در نتیجه به پاک کردن محصولات زائد و سموم از بدن کمک می‌ کند.
سلامت و رشد مو

در ادامه می‌رسیم به زیبایی و جذابیت! این نوع ماساژ باعث تحریک جریان خون به سمت ریشه‌های مو می‌ گردد. همین مسئله، رگ‌های خونی روی پوست سر را باز می‌کند و به جریان بهتر خون در عروق پوست سر کمک می‌ نماید. همچنین روغن‌های ماساژی که در طول ماساژ استفاده می‌شود، می‌تواند برای سلامت و رشد مو کمک شایانی کنند. این روغن‌ها برای مشکلات مو و پوست مانند شوره سر موثر می باشد.
نکته
) ماساژ سر یک معجره برای درمان بسیاری از بیماری‌ها: ماساژ سر را می‌توان به عنوان یک معجزه و مکمل برای درمان بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات بدن مطرح نمود. به طوری که با انجام روزانه چند دقیقه ماساژ می‌توان بدنی سالم‌تر و روانی آرام‌تر داشت که پیش‌نیازهای اساسی برای زندگی بهتر و روحیه‌ی والاتر می باشند. با خرید ماساژور برقی از هرنوع مورد دلخواهتان، چه پرتابل و چه مبل ماساژور؛ و استفاده از آن در طول روز برای دوری از فشارهای روانی، سلامتی را به خودتان هدیه دهید. چه چیزی جذاب‌تر از این هدیه؟ کلینیک تخصصی تهران ماساژ با مجرب ترین ماساژور ها، ماساژ سر را تقدیم حضور شما عزیزان خواهد نمود.


توضیحات برای عکس ثبت نشده

معرفی چند روغن مناسب برای ماساژ پوست سر

روغن درخت چای: روغن درخت چای برای تسکین خارش آزاردهنده کف‌سر گزینه‌ای عالی می باشد. می‌توانید مقداری از این روغن را با شامپوی خود مخلوط کنید و به سرتان بزنید. به محض شستشوی موها و کف‌سر متوجه تاثیر شگفت‌انگیز آن خواهید شد.
روغن اسطوخودوس
: این روغن به عنوان تسکین دهنده پوست سر و موها شناخته شده است، و می توانید در طول شب از آن استفاده نمایید. مقدار کافی از این روغن برداشته و به کف دست بزنید و بعد آن را خوب روی پوست سر ماساژ دهید. ۱۵ دقیقه صبر کرده و بعد سر را بشوئید یا صبح روز بعد این کار را انجام دهید.
روغن هسته انگور
: یکی از بهترین موارد استفاده از روغن هسته انگور اثربخشی آن در درمان و از بین بردن شوره‌سر می باشد. علاوه بر این، روغن هسته انگور عامل مهم و مفیدی به عنوان عنصر اصلی در ترکیب با سایر مواد طبیعی می باشد که به کمک آن‌ها در خانه ماسک مو تهیه و مصرف می‌ نمایید. این روغن کمک می‌کند تا سایر مواد مغذی لازم به شکلی بهتر و کامل‌تر جذب موها گردند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

توضیحات برای عکس ثبت نشده

روغن زیتون: این روغن باعث رشد بیشتر موها و تقویت پوست سر می گردد. مقدار کمی روغن زیتون برداشته و به طور برابر روی پوست سر ماساژ دهید. اجازه دهید این روغن در طول شب روی سر مانده و بعد روز بعد آن را بشوئید.
روغن آووکادو
: این روغن مغذی را بیشتر از همه به کسانی توصیه می نماییم که پوستی ملتهب در کف سر دارند یا موهای‌شان بیش از اندازه نازک شده‌ است. روغن آووکادو فرمولاسیون بسیار سبکی دارد و در نتیجه به راحتی جذب موها و پوست کف سر می‌شود. علاوه بر اینها این روغن می‌تواند آب و رطوبت را در خود نگه دارد و در نتیجه به آبرسانی موها هم کمک می‌‌ نماید. یکی دیگر از خواص متفاوت این روغن spf موجود در آن می باشد یعنی دارای فاکتورهای حفاظتی در برابر نور آفتاب است و می‌تواند تا حدی از موها درمقابل ضررهای ناشی از اشعه فرابنفش خورشید محافظت نماید.
روغن های آروماتراپی
: اگر آرامش و تسکین پوست سر برایتان مهم می باشد، هیچ چیزی بهتر از روغن های آروماتراپی نیست. این روغن ها حاوی چندین نوع گیاه بوده و تضمین می کنند پوست سر به اندازه کافی مواد مغذی دریافت کرده و رشد موها هم سریع تر می گردد.
روغن نارگیل
: برای افزایس جریان خون در پوست سر، می توانید از روغن نارگیل استفاده نمایید. متخصصان می گویند این روغن احتمالا بهترین روغن برای احیای پوست سر و رشد بهتر موها ست.

کلینیک تخصصی تهران ماساژ

نگاهی مختصر بر خدمات ارائه شده کلینیک

مرکز تهران ماساژ مرکز اصلی ماساژ در تهران دارای مجوز رسمی از فدراسیون پزشکی ورزشی و انجمن طب سنتی، همراه ماسور های حرفه ای خانم و ماسور های متخصص آقا و دارای مدرک معتبر و از همه مهمتر مدیریت قوی و متفاوت تلاش دارد بهترین خدمات ماساژ در تهران را به شما ارائه کند تا شما عزیزان لحظاتی آرامش بخش را در تهران ماساژ تجربه کنید. مدیریت کلینیک تخصصی تهران ماساژ هدف خود را بر این مورد متمرکز کرده است که با ارائه ی خدمات باور نکردنی رضایت مندی شما را افزایش دهد چرا که در مجموعه تهران ماساژ الویت اول و آخر شما عزیزان هستید. مختصری از فعالیت های مجوعه تهران ماساژ به شرح زیر می باشد:
ماساژ تایلندی
: تیم حرفه ای و متخصص کلینیک تهران ماساژ، ماساژ تایلندی که یکی از هنرهای کهن شفا بخشی در طب سنتی تایلندی است را به بهترین نحوه و در بهترین محیط به شما ارائه می کنند.
ماساژ سوئدی
: باتوجه به اینکه ماساژ سوئدی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است را می توانید در تهران ماساژ دریافت کنید و از آن لذت ببرید.
ماساژ کره گیاهی
: استفاده از ماساژ کره گیاهی باعث رفع خشکی و روشن شدن پوست می شود. ماساژ کره گیاهی همچنین به علت رایحه ویژه مارگارین نوعی رایحه درمانی نیز به شمار می آید.
ماساژ سنگ داغ: اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مرکز تخصصی تهران ماساژ عرضه می گردد.
ماساژ رویال تایلندی
: ماساژ رویال تایلندی ترکیب کاملی است از یک ساعت ماساژ رویال تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است شما می توانید در تهران ماساژ این نوع ماساژ را دریافت کنید.
ماساژ آروماتراپی
: کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است با انجام ماساژ آروماتراپی در مجموعه تهران ماساژ می توانید به افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن خود کمک کنید.
ماساژ شیر و عسل: ماساژ شیر و عسل به عنوان یک ماساژ نرم و از قدیمی ترین روش های ماساژ در تبت به شمار می آید. ماساژ شیر و عسل با بالاترین کیفیت را در تهران ماساژ تجربه نمایید.
ماساژ شمع: با توجه به اینکه ماساژ شمع باعث تسکین درد با استفاده از روغن گرم گیاهی تاثیر بسیار زیادی در تسکین دردهای عضلانی استخوانی و اسپاسم ها دارد، چنانچه شما از درد های عضلانی رنج می برید می توانید در مرکز تخصصی تهران ماساژ از ماساژ شمع کمک بگیرید.
ماساژ صورت
: ماساژ صورت ماساژی است منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند صورتی سالم ،جوان و شاداب داشته باشند. ماسورهای حرفه ای تهران ماساژ با سال ها تجربه این ماساژ را به شما ارائه می کنند.
ماساژ شکلات: ماساژ شکلات علاوه بر شفافیت و تغذیه پوست به واسطه کافئین موجود در شکلات، موجب شکستن سلولیت ها و افزایش فرایند چربی سوزی می شود.ماساژ شکلات صرفا یک ماساژ لاکچری محسوب نمی شود و برای بدن و روان بسیار مثمر ثمر خواهد بود.
ماساژ کمپرس گیاهی: این ماساژ در کاهش کوفتگی بدن و تسکین و آرامش بخشی و بهبود جریان خون تاثیرات معجزه آسایی دارد و مدت زمان استفاده از ماساژ کمپرس گیاهی طبق خواسته شما ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه می باشد.
از جمله خدمات دیگر در کلینیک تهران ماساژ می توان به خدمات اسپا، ماساژ سر، ماساژ دست، ماساژ پا و ماساژ پرفرمنس می باشد.

مقالات مرتبط با ماساژ

تمامی حقوق این سایت متعلق به آروماساژ می باشد