8Undefined offset: 2
405/home/aromassage/domains/files_program/load_path.php
ماساژ چینی - ماساژ چینی در تهران | کلینیک تخصصی آروماساژ تهران
ماساژ در تهران > انواع ماساژ در تهران > ماساژ چینی - ماساژ چینی در تهران | کلینیک تخصصی آروماساژ تهران

فواید ماساژ چینی

توضیحات برای عکس ثبت نشده

ماساژ چینی چیست؟

پزشکان طب چینی معتقدند برای جلوگیری از استرس و بیماری‌ها باید به طور مداوم، انرژی بدن جریان یابد. طی هزاران سال درمانگران چینی انواع مختلفی از روش‌های درمانی مرتبط، از جمله طب سوزنی، طب فشاری و ماساژ چینی را توسعه داده‌اند. طبیبان سنتی چینی، نقاط و کانال‌های انرژی درونی را برای جریان بهتر انرژی «چی» دستکاری می‌کنند. qi نه تنها باعث جریان و شادابی بدن می‌شود، بلکه باور بر این است که کل جهان را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. درمانگران با پاک سازی مسیرهای انرژی به نام jing luo انسداد آن‌ها را که موجب درد و بیماری می‌شوند، مشتریان خود را به حالت تعادل می‌رسانند. این افراد ابتدا مسیر انسداد جریان را شناسایی کرده و با استفاده از فشار دست، برای بازیابی تعادل و گردش انرژی تلاش می‌کنند. امروزه درمانگران در سراسر جهان، ماساژ چینی‌ها را انجام می‌دهند و مشتریان غربی از مزایای روانی و جسمی این عمل مانند کاهش استرس و اصلاح اسکلت عضلانی، بهره می‌برند. درمانگران ماساژ چینی، در مقایسه با مدل‌های غربی که بیشتر در تلاش برای رفع تنش و ایجاد آرامش هستند، بر روی مزایا درمانی ماساژ تمرکز دارند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

مزایای خاص و فواید ماساژ چینی

ماساژ چینی یک روش درمانی بوده که به طور گسترده در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد و از این رو مزایای زیادی برای گنجاندن ماساژ چینی در زندگی شما وجود دارد.
۱) باعث از بین رفتن جای بخیه و جراحت می‌شود.

برای افرادی که به جای زخم، بخیه و اثر جراحت‌های گذشته دچار هستند یا مفاصل آن‌ها در اثر جراحی، سفت و کم تحرک است، ماساژ چینی می‌تواند به کاهش درد و افزایش دامنه حرکت آن‌ها کمک کنید. همچنین ماساژ چینی برای رفع یخ زدگی شانه‌ها نیز موثر است.
۲) باعث پشتیبانی از سلامت عاطفی می‌شود.

با توجه به فلسفه ماساژ که بر اساس لمس شدن است، ماساژ چینی می‌تواند برای تقویت روحیه و تسکین تنش روانی، افرادی که به نحوی از سلامت عاطفی خوبی برخوردار نیستند، مفید باشد. در یک سطح فیزیکی، آزادی ماهیچه‌ای می‌تواند استرس را از بین برده و خواب را بهبود بخشد. در حالی که رفع انسداد شدید می‌تواند شامل تنش عاطفی در بدن شود که به رفع اضطراب و افسردگی کمک کند.

۳) ماساژ چینی باعث افزایش گردش خون می‌شود.
افزایش گردش خون از دیگر فواید ماساژ چینی می‌باشد. مریدین‌های اصلی بدن که در کنار سیستم قلبی و عروقی قرار دارد به این معنی است که qi روابطی بین شرایط فیزیولوژیکی و گردش خون سالم وجود دارد. تکنیک‌های دست موجب تحریک و جریان دوباره گردش خون می‌شود.
۴) باعث افزایش انرژی می‌شود.

چه شما نیاز به تسریع (یانگ) یا کند (یین) کردن انرژی داشته باشید، درمانگر ماساژ چینی، قادر خواهد بود با تعیین کردن تکنیک‌های قدرتمند و آرامش‌بخش، به یافتن صلح درونی کمک کند. همچنین ماساژ چینی به شما کمک می‌کند کیفیت خواب خود را بهبود ببخشید و روز خود را با انرژی و اشتیاق زیادی آغاز کنید.
۵) سرعت ریکاوری آسیب‌ها بافت نرم را افزایش می‌دهد.

اگر شما از درد یا سفتی مربوط به گرفتگی کمر، شانه و … را رنج می‌برید، ماساژ چینی باعث افزایش جریان خون در بافت‌های نرم شده که ممکن است منجر به تسکین و کاهش درد شود.


توضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده

تاریخچه ماساژ چینی تاریخچه ماساژ چینی
ماساژ چینی یکی از انواع ماساژ است که فواید زیادی برای بدن دارد. طب سنتی چین روش های درمانی مختلفی مانند ماساژ چین، طب سوزنی و ... را دارد که کل جهان از آن استفاده می کنند و بسیار هم راضی هستند.
ماساژ چینی یکی از روش های طب سنتی چین است. اساسی و حوزه کاربرد ان از دست استفاده می شود تا روی نقاط معینی از بدن تحریکات درمانی و تنظیم کننده داشته باشد، و جریانات تعدیل کننده را در بدن به حرکت درآورد. برای ماساژ درمانی بیماران، بی شک یک پزشک کافی است.ماساژ از بیماری های احتمالی پیشگیری کنند. بی شک همکاری بیمار، براساسی فلسفه آموزشی سلامتی در چین لازم است. همکاری وعده سلامتی نیست، بلکه رعایت توصیه های پزشکی ضامن سلامتی است.
بسیاری اوقات یک توصیه جدید رفته رفته تغذیه درست روزانه و در نتیجه، تعدیل روح را به همراه دارد. یک جلسه ماساژ حدود بیست تا سی دقیقه طول میکشد. معمولا یک دوره معالجه یک تا دوازده جلسه را میطلبد، در صورتی که درمان ترکیبی احتیاج باشد، درمان بیشی تر از یک یا دو جلسه، باید طبق دستور پزشک باشد. ماساژ سنتی، اساسی بسیار سنتی دارد. آنها برای تسکین و آرامش درد این گونه ماساژ را به کار می بردند. مفهوم ماساژ از کلمه ای یونانی به معنی شکل دادن خمیر و مدل ساختن برگرفته شده است. بعد از گذشت صدها سال فقط مردم عادی هنر آن را به دوره های بعد منتقل کرده اند.

تکنیک‌های ماساژ چینی

اغلب مردم، ممکن است از ماساژ تویی‌نا به عنوان ماساژ چینی یاد کنند. در حالی که، این نوع ماساژ یکی از دو سبک اصلی ماساژ چینی می‌باشد. در کل دو نوعِ اصلی برای ماساژ چینی وجود دارد. ماساژ تویی‌نا (Tui Na) و ماساژ زی‌یاه (Zhi Ya) دو نوع اصلی ماساژ چینی هستند. علی رغم تفاوت در روش انجام هر دو ماساژ، هدف آن‌ها یکسان است.
Zhi Ya
– در این نوع ماساژ چینی، درمانگران از نیشگون و فشار بر روی سطح پوست همانند، طب فشاری، رفلکسولوژی و چگون استفاده می‌کنند.
Tui Na
– این نوع ماساژ چینی شباهت‌هایی با ماساژ بافت عمیق دارد که با استفاده از ورز دادن، کشش و حرکت‌های شبیه خرد کردن، برای تسکین نقاط درد و رفع انسداد در سیستم ماهیچه‌ای بدن تلاش می‌کند.
هدف ماساژور در هر دو نوع ماساژ چینی، رها سازی تنش فیزیکی و انرژی به منظور بازیابی حس تعادل، سلامت عمومی و خود درمانی بدن است.
خلاصه اینکه ماساژ کلیه اعضای بدن برای حفظ سلامتی یعنی ماساژ دادن کلیه بخش های بدن با استفاده از روش های ریلکسیشن یا شل کننده. این گونه از ماساژدهی قادر است خستگی و کوفتگی را از بین ببرد. تنش ها را از بدن دور کرده و تاندون های بدن را شل و راحت می کند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

سخن پایانی در مورد ماساژ چینی

زمانی میان ماساژ و ژیمناستیک تفاوتی قائل نبود، به همین علت این روشی را ماساژ سوئدی نام نهاد. امروزه روش «مدلی سازی عضلات» روشی درمانی است، که به عصب شناسی مدرن بستکی دارد. در ماساژ در درجه اول نقاط به کار گرفته می شوند، در واقع نوعی درمان با وانهادگی است که در اصلی ماساژ بافت پیوندی به شمار می اید: مثل آنچه مردم عادی در ماساژوانهادگی در نواحی پا به کار می برند. همه نوع حالت درد، ناراحتی در ناحیه اندام های حرکتی (به ویژه در ناحیه ستون فقرات و مفاصل) همچنین گروه بزرگی از درد و ناراحتیهای ناخودآگاه (وابسته به هدایت غلط سیستم غیرارادی عصبی) با ماساژ درمان پذیر است. این گروه از تنشها با ماساژ سنتی چین با موفقیت درمان می شود. توصیه می شود به هنکام کاربرد این روشی به آستانه حساسیت و آزردگی بیماران، افراد مسن و کودکان توجه شود. در این میان فیزیوتراپیست ها از فایده آن غافلگیر می شوند، چرا که پس از آمادگی با ماساژ فشاری، ژیمناستیک درمانی (فیزیوتراپی) می تواند بسیار نتیجه بخشی باشد. برای بسیاری از فیزیوتراپیست ها این مداوای موقت با ماساژ چینی جزو اصلی کار آنها با بیماران سکته مغزی شده است. ماساژی که برای درمان افراد بیمار در چین به کار گرفته می شود، توینایا آنمو نامیده می شود. ماساژ چینی اسامی دیکری نیز دارد، از جمله ماساژ مریدین، ماساژ نقطه ای، ماساژ فشاری، تسوبو، شیاتسو، ماساژ نواحی بازتاب پا. شناخت درست از تکنیک ماساژ و قواعد آن و نیز تسلط بر آناتومی، فیزیولوژی، روان تنی و تئوری درمان سنتی چین (شناخت مریدینها، تحریک، شیوه درمان و...) پایه و اساسی موفقیت در طب فشاری است.


توضیحات برای عکس ثبت نشده

کلینیک تخصصی تهران ماساژ

نگاهی مختصر برخدمات ارائه شده کلینیک

مرکز تهران ماساژ مرکز اصلی ماساژ در تهران دارای مجوز رسمی از فدراسیون پزشکی ورزشی و انجمن طب سنتی، همراه ماسور های حرفه ای خانم و ماسور های متخصص آقا و دارای مدرک معتبر و از همه مهمتر مدیریت قوی و متفاوت تلاش دارد بهترین خدمات ماساژ در تهران را به شما ارائه کند تا شما عزیزان لحظاتی آرامش بخش را در تهران ماساژ تجربه کنید. مدیریت کلینیک تخصصی تهران ماساژ هدف خود را بر این مورد متمرکز کرده است که با ارائه ی خدمات باور نکردنی رضایت مندی شما را افزایش دهد چرا که در مجموعه تهران ماساژ الویت اول و آخر شما عزیزان هستید. مختصری از فعالیت های مجوعه تهران ماساژ به شرح زیر می باشد:
ماساژ تایلندی
: تیم حرفه ای و متخصص کلینیک تهران ماساژ، ماساژ تایلندی که یکی از هنرهای کهن شفا بخشی در طب سنتی تایلندی است را به بهترین نحوه و در بهترین محیط به شما ارائه می کنند.
ماساژ سوئدی
: باتوجه به اینکه ماساژ سوئدی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است را می توانید در تهران ماساژ دریافت کنید و از آن لذت ببرید.
ماساژ کره گیاهی
: استفاده از ماساژ کره گیاهی باعث رفع خشکی و روشن شدن پوست می شود. ماساژ کره گیاهی همچنین به علت رایحه ویژه مارگارین نوعی رایحه درمانی نیز به شمار می آید.
ماساژ سنگ داغ: اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مرکز تخصصی تهران ماساژ عرضه می گردد.
ماساژ رویال تایلندی
: ماساژ رویال تایلندی ترکیب کاملی است از یک ساعت ماساژ رویال تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است شما می توانید در تهران ماساژ این نوع ماساژ را دریافت کنید.
ماساژ آروماتراپی
: کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است با انجام ماساژ آروماتراپی در مجموعه تهران ماساژ می توانید به افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن خود کمک کنید.
ماساژ شیر و عسل: ماساژ شیر و عسل به عنوان یک ماساژ نرم و از قدیمی ترین روش های ماساژ در تبت به شمار می آید. ماساژ شیر و عسل با بالاترین کیفیت را در تهران ماساژ تجربه نمایید.
ماساژ شمع: با توجه به اینکه ماساژ شمع باعث تسکین درد با استفاده از روغن گرم گیاهی تاثیر بسیار زیادی در تسکین دردهای عضلانی استخوانی و اسپاسم ها دارد، چنانچه شما از درد های عضلانی رنج می برید می توانید در مرکز تخصصی تهران ماساژ از ماساژ شمع کمک بگیرید.
ماساژ صورت
: ماساژ صورت ماساژی است منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند صورتی سالم ،جوان و شاداب داشته باشند. ماسورهای حرفه ای تهران ماساژ با سال ها تجربه این ماساژ را به شما ارائه می کنند.
ماساژ شکلات: ماساژ شکلات علاوه بر شفافیت و تغذیه پوست به واسطه کافئین موجود در شکلات، موجب شکستن سلولیت ها و افزایش فرایند چربی سوزی می شود.ماساژ شکلات صرفا یک ماساژ لاکچری محسوب نمی شود و برای بدن و روان بسیار مثمر ثمر خواهد بود.
ماساژ کمپرس گیاهی: این ماساژ در کاهش کوفتگی بدن و تسکین و آرامش بخشی و بهبود جریان خون تاثیرات معجزه آسایی دارد و مدت زمان استفاده از ماساژ کمپرس گیاهی طبق خواسته شما ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه می باشد.
از جمله خدمات دیگر در کلینیک تهران ماساژ می توان به خدمات اسپا، ماساژ سر، ماساژ دست، ماساژ پا و ماساژ پرفرمنس می باشد.

مقالات مرتبط با ماساژ

تمامی حقوق این سایت متعلق به آروماساژ می باشد