8Undefined offset: 2
405/home/aromassage/domains/files_program/load_path.php
ماساژ درمانی - ماساژ درمانی در تهران | کلینیک تخصصی آروماساژ تهران
ماساژ در تهران > انواع ماساژ در تهران > ماساژ درمانی - ماساژ درمانی در تهران | کلینیک تخصصی آروماساژ تهران

درباره ی ماساژ درمانی در تهران بیشتر بدانیم

توضیحات برای عکس ثبت نشده

ماساژ درمانی چیست؟

شواهد علمی در زمینه‌ی ماساژ درمانی، بسیار محدود است. دانشمندان هنوز به درستی نمی‌دانند که در زمان دریافت ماساژ، چه تغییراتی در بدن رخ می‌دهد، آیا این تغییرات تأثیری بر سلامتی دارند و اگر دارند، چگونه چنین تأثیری می‌گذارند.
ماساژ درمانی، به‌نظر می‌رسد که احتمالا خطرات جدی را به دنبال ندارد، البته به شرطی که به درستی استفاده گردد و تحت‌نظر متخصصان ماساژ و افراد آموزش‌دیده، صورت پذیرد.
در مورد هر نوع طب مکمل یا جایگزین که استفاده می‌ نمایید، به پزشک خود اطلاعات کافی بدهید. تشریح‌کردن صحیح و کامل آنچه که انجام می‌دهید، به پزشک یاری می رساند که وضعیت سلامتی شما را کنترل کند. در این صورت، طب مکمل و جایگزین، هماهنگ با طب معمول و متناسب با وضعیت آمادگی بدنی شما پیش می‌رود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

توضیحات برای عکس ثبت نشده

انواع ماساژ درمانی

واژه‌ی ماساژ درمانی، تکنیک‌های مختلفی را در برمی‌گیرد. در مجموع فشاردادن، مالش‌دادن یا هر نوع حرکات حساب‌شده‌ی دست روی عضلات یا بافت‌های نرم بدن، توسط درمانگران و ماساژور ها را ماساژ نام می نهند. درمانگران غالبا از دست‌ها و انگشت‌های خود برای ماساژدادن استفاده می‌ نمایند، اما ممکن است گاهی از اندام‌هایی مثل ساعد، آرنج یا حتی پا استفاده کنند.
در ماساژ سوئدی، درمانگران از روش‌هایی از جمله لمس‌کردن‌های طولانی، مشت‌ومال‌دادن، حرکات چرخشی عمیق، تکان‌دادن و ضربه‌‌زدن استفاده می‌کنند. ماساژ ورزشی تقریبا شبیه ماساژ سوئدی می باشد، با این تفاوت که متناسب با نیازهای ورزشکاران، تغییراتی در آن ایجاد می‌ گردد. از بین انواع مختلف ماساژ غیر از این دو مورد، می‌توان به ماساژ بافت‌های عمیق و ماساژ «تریگر پوینت» یا «نقطه‌ی ماشه‌ای» اشاره نمود که تمرکز آن بر تریگر پوینت‌های عضلانی است. تریگر پوینت‌ها نقاطی خاص و گره‌های عضلانی هستند که در صورت فشاردادن، ایجاد درد می‌کنند و ممکن است باعث درد در سایر قسمت‌های بدن گردند. کلینیک تخصصی تهران ماساژ بهترین خدمات در زمینه ماساژ درمانی، آموزش ماساژ درمانی تهران، ماساژ آقایان، ماساژ بانوان، ماساژ تایلندی، ماساژ آروماتراپی و ... را به شما عزیزان ارائه می دهد.


تاریخچه ماساژ درمانی

ماساژ عبارتست از یک سری حرکات منظم، مرتب و اصولی که روی بافتهای بدن، که به منظور اهداف خاصی بکار می رود. به عبارت دیگر ماساژ از یک سری حرکات و مهارتهای دستی تشکیل می‌ گردد که به طور منظم و مخصوص، بر روی بافتهای بدن، جهت تأثیر بر سیستم عصبی، عضلانی، پوست، مفاصل و گردش خون اعمال می‌ شود. اسناد تاریخی بیان می کنند ماساژ قدیمی ترین شکل درمان جسم و روح است. یکی از نخستین مراجع مکتوب در رابطه با ماساژ را می توان در کتاب طب سنتی چینی یافت که تاریخ آن به قبل از میلاد باز می گردد که در آن ماساژ ماهیچه ها و ماساژ پوست از شایع ترین شیوه های درمان است. در متن کتاب امپراتور زرد، برای درمان فلج و تب و لرز به ماساژ پوست و پا توصیه شده است. با سیری در تاریخ متوجه می شویم که ماساژ در تمام ملل و با فرهنگهای مختلف مرسوم بوده و شاید دلیل رواج آن عامه پسند بودن آن نزد تمام مردم باشد. در گذشته مردم بدون اینکه از تأثیرات فیزیولوژیکی و درمانی ماساژ آگاهی داشته باشند از آن استفاده می نمودند. برای نمونه در ضرب دیدگی ها اولین اقدام آنها تکان دادن و یا مالش عضو صدمه دیده بود. در میان ملل و اقوامی که در گذشته از ماساژ به شکل وسیع تری استفاده می نمودند می توان از مصری ها، ایرانیان، یونانیان، چینی ها و ژاپنی ها نام برد و همین طور از بین دانشمندان و اطباء قدیمی که از تکنیک های ماساژ استفاده می کردند می توان به " بقراط " و " ابوعلی سینا " اشاره کرد. بقراط به نتایج سودمند مالش و ماساژ در تأمین و بازگرداندن نیروی عضلانی افراد ناتوان تا حدی پی برد و برای درمان بعضی از عوارض مفصلی و عضلانی از این روش ها استفاده نمود. ماساژ از دیرباز به عنوان نوعی درمان مطرح بوده و مطالعات تاریخی نشان می‌دهد که مالش بدن در بین انسانهای اولیه و تمدن های باستانی وجود داشته است. هندیان از ماساژ در ورزش‌های تنفسی استفاده می‌کردند. مصریان و ایرانیان نیز انواع مختلف ماساژ را جهت درمان بکار می‌بردند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

توضیحات برای عکس ثبت نشده

اثرات شگفت انگیز ماساژ درمانی در تهران بر بدن

ماساژ درمانی در تهران یکی از عمده خدماتی ست که با پیشرفت تکنولوژی و اثرات مخرب آن بر بدن انسان، همه گیر شده است. ماساژ درمانی در تهران را می توان یکی از راههای مناسبی به شمار آورد که آرامش را به بدن انسان تقدیم می نماید. ماساژ درمانی در تهران تاثیرات بسیار مطلوبی بر روند زندگی شما خواهد داشت، چرا که با تکنیک هایی که مربوط به ماساژ درمانی در تهران می باشد و از گذشتگان به ما رسیده می توانیم لحظاتی مفرح را برای تان رقم زده و از موهبات ماساژ درمانی در تهران بیشترین استفاده را داشته باشید. در کلینیک تخصصی تهران ماساژ تمامی امکانات لازم برای عرضه خدمات ماساژ درمانی در تهران فراهم شده تا شما عزیزان تهرانی بتوانید با کمترین دغدغه، آرامش را تجربه کنید. ماساژور های کلینیک تخصصی تهران ماساژ با گذراندن تمامی دوره های مربوط به آموزش ماساژ درمانی در تهران و تجربه چند ساله در زمینه اعمال انواع ماساژ و بالاخص ماساژ درمانی در تهران به صورت علمی به عرضه خدمات ما خواهند پرداخت. ماساژ درمانی در تهران برای تمامی سنین مفید خواهد بود.


مسلما آرامش روحی و جسمی نیاز هر فردی خواهد بود و هر انسانی با توجه به شرایط سنی و فرهنگی و کاری خود درگیر مشکلات و استرس های زیادی خواهد بود. نتیجتا می توان بی شک در نظر داشت که ماساژ درمانی در تهران می تواند عوارض زندگی پر استرس و اضطراب کنونی را رفع نماید. ضمن این که برای کاهش تمامی دردهای استخوانی و عضلانی می توانید ماساژ درمانی در تهران را در دستور کار خود قرار دهید، برای آسایش روح و روان خود نیز به اعمال ماساژ درمانی در تهران روی آورید تا آرامشی عمیق و مستمر را به بدن خود هدیه نمایید. کلینیک تخصصی تهران ماساژ با بهره گیری از با تجربه ترین و بهترین ماساژور ها و ماسور ها شیوه ای نوین را برای ماساژ درمانی در تهران پی گرفته است که در این راه می تواند نوید اعمال ماساژ درمانی در تهران به صورت اعجاب آوری را به همشهریان تهرانی دهد. فقط کافی ست با مراجعه به سالن ماساژ کلینیک تخصصی تهران ماساژ خواسته ی خود مبنی بر ماساژ درمانی در تهران را از تیم ما مطرح نموده  تا از خدمات تخصصی ماساژ درمانی در تهران استفاده نمایید.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

نکاتی مفید درباره ی ماساژ درمانی در تهران

ماساژ درمانی دارای سابقه‌ای طولانی در فرهنگ‌های سراسر جهان است. امروزه بسیاری از مردم و پزشکان از ماساژ درمانی برای رسیدن به اهداف مرتبط با سلامت استفاده می‌ نمایند. در ایالات متحده ماساژ عموما به عنوان بخشی از درمان مورد توجه قرار می‌گیرد. ماساژ درمانی از طریق طب سنتی، با حرکات دست و کشش‌ها و در دانش نوین پزشکی با به کارگیری فشار‌های خاص روی نقاط مختلف بدن و همچنین با کمک تجهیزات و دستگاه‌های مختلف انجام می‌گیرد. امروزه ماساژ درمانی در تهران به عنوان یکی از شاخه‌های علم فیزیوتراپی شناخته می‌ گردد. به‌نظر می‌رسد که ماساژدرمانی، ریسک بسیار اندکی نسبت به سایر روش‌های درمان دارد، البته درصورتی‌که توسط درمانگران ماهر انجام گردد و اخطار و هشدارهای مربوطه به درستی دنبال گردند. تعداد آسیب‌های جدی گزارش شده ناشی از ماساژ، بسیار اندک می باشد. ماساژ درمانی یکی از فعالیت هایی ست که به صورت گسترده در بین ماساژور های حرفه ای رواج پیدا کرده است.
نظریه‌های متعددی در مورد ماساژدرمانی و نحوه‌ی تأثیرگذاری آن بر بدن، ارائه شده است. به عنوان مثال، «نظریه‌ی کنترل دروازه»‌ توصیه می‌ نماید که ماساژ ممکن است شرایطی ایجاد کند که در آن سیگنال‌های درد که به مغز فرستاده می‌ گردند، مسدود شوند. طبق برخی دیگر از تئوری‌های مطرح شده، ماساژ می‌تواند مواد خاصی را در بدن ترشح کند که منجر به بهبود درد می‌شود؛ برای مثال، «سروتونین» یا «اندورفین»؛ حتی ممکن است سبب تغییرات فیزیکی در بدن شود که بهبودی را به دنبال دارد. با این وجود، تحقیقات بیشتری نیاز است تا نظریه‌های مختلف در مورد نحوه‌ی عملکرد ماساژدرمانی، مورد بررسی قرار بگیرد.

تاثیرات فیزیولوژیکی ماساژ درمانی
۱)
تاثیر ماساژ درمانی در تهران بر روی پوست: ماساژ درمانی در تهران سبب افزایش جریان خون در پوست و تسریع پروسه ترمیم، تقویت رشته های کلاژن - افزایش تحرک پوست و بافت های زیرین آن می باشد.
۲) تاثیر ماساژ درمانی در تهران بر روی سیستم گردش خون: کمک به بازگشت وریدی، بهبود جریان سرخرگی، تسریع پروسه ترمیم همگی به جهت اعمال ماساژ درمانی در تهران امکان پذیر می می گردد.
۳) تاثیر ماساژ درمانی در تهران بر روی دستگاه گوارش: کمک به حرکات مواد داخل روده و کمک به جذب و دفع مواد توسط ماساژ درمانی در تهران امکانپذیر می شود.
۴)
تاثیر ماساژ درمانی در تهران بر روی سیستم لنفاوی: کمک به جریان لنف، کمک به جذب تورم، تسریع در دفع مواد متابولیک، تسریع ریکاوری و بهبود عملکرد سیستم ایمنی را با انجام ماساژ درمانی در تهران هدیه بگیرید.
۵)
تاثیر ماساژ درمانی در تهران بر روی سیستم تنفسی: ماساژ درمانی در تهران کمک به ریلکس شدن عضلات تنفسی، کمک به کنده شدن و تخلیه‌ی ترشحات از جداره‌ی ریه می کند.
۶)
تاثیر ماساژ درمانی در تهران بر روی عضلات اسکلتی: ماساژ درمانی در تهران مسبب افزایش جریان خون در عضلات، تسریع ریکاوری و رفع خستگی، رفع چسبندگی بین فیبرها، ریلکس شدن عضلات و افزایش تحرک پذیری عضلات می باشد.
نکته مهم
: عوارضی که ماساژ درمانی در تهران ممکن است داشته باشد عبارتست از: خونریزی داخلی، آسیب‌های عصبی، فلج موقت، حساسیت به روغن یا لوسیون ماساژ


توضیحات برای عکس ثبت نشده

کلینیک تخصصی تهران ماساژ

نگاهی مختصر بر خدمات ارائه شده کلینیک

مرکز تهران ماساژ مرکز اصلی ماساژ در تهران دارای مجوز رسمی از فدراسیون پزشکی ورزشی و انجمن طب سنتی، همراه ماسور های حرفه ای خانم و ماسور های متخصص آقا و دارای مدرک معتبر و از همه مهمتر مدیریت قوی و متفاوت تلاش دارد بهترین خدمات ماساژ در تهران را به شما ارائه کند تا شما عزیزان لحظاتی آرامش بخش را در تهران ماساژ تجربه کنید. مدیریت کلینیک تخصصی تهران ماساژ هدف خود را بر این مورد متمرکز کرده است که با ارائه ی خدمات باور نکردنی رضایت مندی شما را افزایش دهد چرا که در مجموعه تهران ماساژ الویت اول و آخر شما عزیزان هستید. مختصری از فعالیت های مجوعه تهران ماساژ به شرح زیر می باشد:
ماساژ تایلندی
: تیم حرفه ای و متخصص کلینیک تهران ماساژ، ماساژ تایلندی که یکی از هنرهای کهن شفا بخشی در طب سنتی تایلندی است را به بهترین نحوه و در بهترین محیط به شما ارائه می کنند.
ماساژ سوئدی
: باتوجه به اینکه ماساژ سوئدی اولین روش ماساژ مدرن در غرب است را می توانید در تهران ماساژ دریافت کنید و از آن لذت ببرید.
ماساژ کره گیاهی
: استفاده از ماساژ کره گیاهی باعث رفع خشکی و روشن شدن پوست می شود. ماساژ کره گیاهی همچنین به علت رایحه ویژه مارگارین نوعی رایحه درمانی نیز به شمار می آید.
ماساژ سنگ داغ: اگر شما نیز علاقه به ماساژ داشته و به مراکز ماساژ مراجعه کرده باشید قطعا نام ماساژ سنگ داغ را شنیده‌اید. ماساژ سنگ داغ یکی از انواع ماساژ‌هایی است که در مرکز تخصصی تهران ماساژ عرضه می گردد.
ماساژ رویال تایلندی
: ماساژ رویال تایلندی ترکیب کاملی است از یک ساعت ماساژ رویال تایلندی و ۳۰ دقیقه ماساژ سر و صورت است شما می توانید در تهران ماساژ این نوع ماساژ را دریافت کنید.
ماساژ آروماتراپی
: کلمه ی آروماتراپی از دو واژه ی آروما به معنای عطر یا بو و تراپی به معنای درمان یا معالجه تشکیل شده است با انجام ماساژ آروماتراپی در مجموعه تهران ماساژ می توانید به افزایش گردش خون و از بین بردن سموم بدن خود کمک کنید.
ماساژ شیر و عسل: ماساژ شیر و عسل به عنوان یک ماساژ نرم و از قدیمی ترین روش های ماساژ در تبت به شمار می آید. ماساژ شیر و عسل با بالاترین کیفیت را در تهران ماساژ تجربه نمایید.
ماساژ شمع: با توجه به اینکه ماساژ شمع باعث تسکین درد با استفاده از روغن گرم گیاهی تاثیر بسیار زیادی در تسکین دردهای عضلانی استخوانی و اسپاسم ها دارد، چنانچه شما از درد های عضلانی رنج می برید می توانید در مرکز تخصصی تهران ماساژ از ماساژ شمع کمک بگیرید.
ماساژ صورت
: ماساژ صورت ماساژی است منحصر به فرد برای کسانی که می خواهند صورتی سالم ،جوان و شاداب داشته باشند. ماسورهای حرفه ای تهران ماساژ با سال ها تجربه این ماساژ را به شما ارائه می کنند.
ماساژ شکلات: ماساژ شکلات علاوه بر شفافیت و تغذیه پوست به واسطه کافئین موجود در شکلات، موجب شکستن سلولیت ها و افزایش فرایند چربی سوزی می شود.ماساژ شکلات صرفا یک ماساژ لاکچری محسوب نمی شود و برای بدن و روان بسیار مثمر ثمر خواهد بود.
ماساژ کمپرس گیاهی: این ماساژ در کاهش کوفتگی بدن و تسکین و آرامش بخشی و بهبود جریان خون تاثیرات معجزه آسایی دارد و مدت زمان استفاده از ماساژ کمپرس گیاهی طبق خواسته شما ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه می باشد.
از جمله خدمات دیگر در کلینیک تهران ماساژ می توان به خدمات اسپا، ماساژ سر، ماساژ دست، ماساژ پا و ماساژ پرفرمنس می باشد.

مقالات مرتبط با ماساژ

تمامی حقوق این سایت متعلق به آروماساژ می باشد